Reklama

Mariusz Barcicki

Posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej

2013-11-12 07:49

ks.lz / Świdnica / KAI

Bp Ignacy Dec przewodniczył 9 listopada Mszy św. w katedrze, która rozpoczęła posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. – Duszpasterzowanie musimy zaczynać od osobistego nawrócenia, którego potrzebują wszyscy: począwszy od biskupów, kapłanów, a skończywszy na świeckich – powiedział do zebranych Ordynariusz Świdnicki. – Nasza relacja z Chrystusem jest kluczowa w owocności pracy – dodał.

Po Eucharystii uczestnicy obrad udali się do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, gdzie wysłuchali referatu ks. dr. Krzysztofa Ory, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego. Prelegent przedłożył założenia nowego programu duszpasterskiego. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja kalendarium duszpasterskiego diecezji świdnickiej na rok 2014.

W spotkaniu wzięli udział księża odpowiedzialni w diecezji za duszpasterstwa specjalistyczne oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń zrzeszające osoby świeckie. W ramach wolnych wniosków głos zabrali przedstawiciele Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin oraz Domowego Kościoła.

Reklama

Głównym owocem spotkania było zaplanowanie obchodów dziesiątej rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej w 2014 r. Centralnym wydarzeniem rocznicowym będą czerwcowe rekolekcje, w których wezmą udział proboszczowie, wikariusze i wierni świeccy.

Diecezja świdnicka została ustanowiona 2004 r. przez bł. Jana Pawła II. Pierwszym biskupem świdnickim został wówczas ks. prof. dr hab. Ignacy Dec, który do dziś pełni tę funkcję.

Tagi:
diecezja świdnicka rada duszpasterska

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

Festyn u ks. Andrzeja Soboty

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Myszków z Niedzielą

Myszków z Niedzielą

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Mężczyźni z całej Polski w oblężeniu Jasnej Góry (II)

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem