Reklama

Mariusz Barcicki

Posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej

2013-11-12 07:49

ks.lz / Świdnica / KAI

Bp Ignacy Dec przewodniczył 9 listopada Mszy św. w katedrze, która rozpoczęła posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. – Duszpasterzowanie musimy zaczynać od osobistego nawrócenia, którego potrzebują wszyscy: począwszy od biskupów, kapłanów, a skończywszy na świeckich – powiedział do zebranych Ordynariusz Świdnicki. – Nasza relacja z Chrystusem jest kluczowa w owocności pracy – dodał.

Po Eucharystii uczestnicy obrad udali się do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej, gdzie wysłuchali referatu ks. dr. Krzysztofa Ory, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego. Prelegent przedłożył założenia nowego programu duszpasterskiego. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja kalendarium duszpasterskiego diecezji świdnickiej na rok 2014.

W spotkaniu wzięli udział księża odpowiedzialni w diecezji za duszpasterstwa specjalistyczne oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń zrzeszające osoby świeckie. W ramach wolnych wniosków głos zabrali przedstawiciele Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin oraz Domowego Kościoła.

Reklama

Głównym owocem spotkania było zaplanowanie obchodów dziesiątej rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej w 2014 r. Centralnym wydarzeniem rocznicowym będą czerwcowe rekolekcje, w których wezmą udział proboszczowie, wikariusze i wierni świeccy.

Diecezja świdnicka została ustanowiona 2004 r. przez bł. Jana Pawła II. Pierwszym biskupem świdnickim został wówczas ks. prof. dr hab. Ignacy Dec, który do dziś pełni tę funkcję.

Tagi:
diecezja świdnicka rada duszpasterska

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Caritas

Caritas

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem