Reklama

Niedziela Łódzka

Łask - Kolumna: Dziękczynienie za 5 lat domu dla uzależnionych

ks. Paweł Kłys

W Łasku Kolumnie od 5 lat działa – prowadzony przez Fundację Magnificat – Dom Magnificat, w którym swoje schronienie i niezbędną pomoc otrzymują osoby uzależnione od środków psychoaktywnych.

 - W domu Magnificat przebywają na leczeniu – terapii – osoby będące uzależnione od substancji psychoaktywnych, którym staramy się pomóc opierając się na trzech filarach: terapii indywidualnej i grupowej, pracy – ergoterapii oraz modlitwie – życiu we wspólnocie i spojrzeniu na człowieka od strony duchowej. – tłumaczy Dagmara Pomirska-Diug – prezes fundacji.

Reklama

- Nasze dzieło – jakim jest Dom Magnifikat – od samego początku jest związane z Archidiecezją Łódzką. – tłumaczy ks. Andrzej Michalak. – Ci, którzy przed laty tworzyli to dzieło prosili o błogosławieństwo księdza arcybiskupa i do dzisiaj – obecnie ksiądz arcybiskup Grzegorz – jest honorowym patronem tego domu. Misją tego domu to nie tylko terapia i leczenie uzależnień, ale również prowadzenie duchowe. Ludzie, którzy tutaj przebywają potrzebują nie tylko tego, by odnaleźć na nowo trzeźwe życie, ale także potrzebują odnaleźć na nowo Pana Boga w swoim życiu. Dla wielu jest to taki czas, kiedy mogą odnaleźć na nowo relację z Panem Bogiem. – podkreśla duszpasterz domu.

Jak informuje prezes fundacji - przez ostatnie pięć lat przez nasz dom przeszło blisko 300 osób. Jedni byli u nas krótko, inni nieco dłużej. – tłumaczy . – Przez ten cały czas przebywało tu więcej mężczyzn niż kobiet, gdyż było to miejsce do którego przyjmowaliśmy tylko mężczyzn, ale od stycznia tego roku przyjmujemy także panie. – dodaje prezes fundacji.

Z okazji 5. rocznicy powstania Domu Magnificat miała miejsce Msza Święta, która była dziękczynieniem złożonym Bogu za dobro, którego od tylu lat mogą doświadczać ci, którzy zmagają się ze swoimi uzależnieniami. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył metropolita łódzki, który wygłosił Słowo Boże oraz udzielił sakramentu bierzmowania jednemu z mieszkańców domu oraz I Komunii Świętej.

Reklama

Zwracając się do zebranych abp Grzegorz Ryś powiedział między innymi – polecam to miejsce dla dwu powodów. Pierwszym jest ten, że tutaj innym pomagają ludzie, którzy tego nie traktują wyłącznie jako swój zawód – bo wtedy jest grosz podzielony na pół tu praca, a tu moje życie osobiste, prywatne. Mam takie przekonanie – że ci, którzy tutaj posługują są tutaj na całość. Drugim powodem dla którego polecam Magnificat jest taki – że ci którzy tutaj przychodzą ,by uzyskać pomoc uczą się, że nie wystarczą półśrodki – nie wystarczy pół terapii – nie wystarczy robić jej połową siebie. To wymaga czasu, wytrwałości i cierpliwości, ale by efekt był trwały musi obejmować całego człowieka, a nie jakiś tam fragmencik. Coś zaleczone na skórze - na powierzchni - a pod spodem jest problem. Cechą tego miejsca jest to, że tu wszyscy mają czas, i że ten czas musi pracować, aż przynosi końcowy efekt.- podkreślił kaznodzieja.

Dom Magnificat położony jest w lesie, a na jego terenie znajdują się mieszkania dla członków wspólnoty, kaplica, jadalnia kuchnia, siłownia, sala wypoczynkowa, a także niewielkie gospodarstwo. Do domu można zgłaszać się kontaktując się z prowadzącymi dom pod tel. 570 893 268 lub mailowo: dommagnificat@gmail.com. Więcej informacji na temat Domu Magnifikat można znaleźć na stronie internetowej: www.fundacjamagnificat.pl/dom-magnificat/ ora funpage: www.facebook.com/DomMagnificat 

2021-06-06 15:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Jedność w różnorodności: Widzialny znak niewidzialnej Łaski

Antoni Zalewski

Więcej ...

Nasza uczelnia jest elitarna i atrakcyjna - rozmowa z ks. prof. Sławomirem Stasiakiem, nowym rektorem PWT we Wrocławiu

2022-05-25 12:19
Ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak - nowy rektor PWT we Wrocławiu

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak - nowy rektor PWT we Wrocławiu

W majowych wyborach na rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu zwyciężył ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak, dotychczas na PWT we Wrocławiu pełnił funkcję prorektora ds. promocji i współpracy z zagranicą. Z ks. Stasiakiem, który swój urząd obejmie 1 września br., rozmawiamy o przyszłości uczelni.

Więcej ...

Kanada: liczne wyzwania organizatorów papieskiej pielgrzymki

2022-05-25 16:15

Radio Luz El Salvador/facebook

Na złożoność wyzwań, przed jakimi stoją organizatorzy planowanej w dniach 24-29 lipca pielgrzymki Ojca Świętego do Kanady wskazuje Charles Le Bourgeois z Radio-Canada. Wynika to między innymi ze stanu zdrowia 85-letniego papieża, który od kilku tygodni porusza się na wózku inwalidzkim.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

Wiara

#TrzymajSięMaryi! - początek wielkiej inicjatywy maryjnej

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy...

Wiara

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy...

Tomasz Samołyk do zaniepokojonych zachowaniem Franciszka

Kościół

Tomasz Samołyk do zaniepokojonych zachowaniem Franciszka

Sensacja prowadząca do Chrystusa

Kościół

Sensacja prowadząca do Chrystusa

Jasna Góra: Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Jasna Góra: Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wspiera z wysoka naród...

Kościół

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wspiera z wysoka naród...

#TrzymajSięMaryi: Matka… nieidealna. Masz w sobie...

Wiara

#TrzymajSięMaryi: Matka… nieidealna. Masz w sobie...

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

TVP wyemituje pierwszy odcinek serialu

Kultura

TVP wyemituje pierwszy odcinek serialu "Zieja"