Reklama

Niedziela Wrocławska

We Wrocławiu zabrzmiał „Głos Nienarodzonych”

Wrocławscy pro-liferzy przy

ks. Łukasz Romańczuk

Wrocławscy pro-liferzy przy "Głosie Nienarodoznych"

Dziś na Ostrowie Tumskim, każdy mógł oddać cześć życiu ludzkiemu, uderzając w dzwon, który symbolizuje głos poparcia dla życia osób nienarodzonych.

Dzwon w godzinach przedpołudniowych ustawiony był przy kościele NMP na Piasku. Od 14:00 - 19:00 można było go odnaleźć przy wejściu do Katedry wrocławskiej. Oprócz tego istniała możliwość rozmowy z organizatorami tego wydarzenia, osobami zaangażowanymi w ochronę życia poczętego, czy też podpisać się pod projektem obywatelskim „Stop Aborcji”.

Sprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych” to inicjatywa pro-liferów związanych z inicjatywą „Wrocław dla życia”, którzy przygotowują „Wrocławski Marsz dla Życia” - Z powodu pandemii organizacja marszu nie jest możliwa. Dlatego też chcemy, aby ten dzwon dał możliwość wyrażenia poparcia dzieci nienarodzonych, tych, którzy w swoim imieniu nie mogą się wypowiedzieć. Mamy nadzieję, że we wrześniu sytuacja pandemiczna będzie na tyle stabilna, że będziemy mogli spokojnie wyjść w naszym marszu na ulice Wrocławia - mówi Natalia Kuras.

Reklama

Wrocławianie bardzo pozytywnie przyjęli tę akcję - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, że tak wiele osób podchodzi do nas i chce uderzyć w dzwon, aby oddać cześć życiu ludzkiemu. Pojawiają się także osoby, które nam mówią, że popierają aborcję, ale większość wyraża swoje poglądy pro-life, co nas bardzo cieszy - zaznacza Natalia.

Każdy, komu na sercu leży dobro i szacunek dla życia poczętego może włączyć się w inicjatywę „Wrocław dla życia” - Zapraszamy do współpracy każdego, kto chciałby stanąć po stronie życia. Chcielibyśmy, aby do naszego dzieła marszu włączały się wspólnoty, stowarzyszenia, grupy młodzieżowe, rówieśnicze, osoby starsze, młodsze. Mamy taki plan, aby zaprosić chrześcijańskich artystów. Każdy jest u nas mile widziany. Zresztą, organizatorzy „Marszu dla Życia” to osoby z różnych stowarzyszeń, którzy zaangażowani są w życie społeczne. Zrobimy wszystko, aby to wydarzenie było pełne radości, przy dużym udziale rodzin, a przez to będzie to zgromadzenie wszystkich pokoleń dolnoślązaków - opowiada N. Kuras.

Dzwon „Głos nienarodzonych” powstał w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Wykonany jest z brązu, w tonacji f/1, o wadze 970 kg i średnicy 118 cm. Otoczony jest dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Na dzwonie zapisano słowa obrońcy życia, bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”, a także przykazanie Boże „nie będziesz zabijał”.

Papież Franciszek, 23 września 2020 roku w Watykanie, jako pierwszy uderzył w dzwon i go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie: „Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

2021-06-13 22:37

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Więcej ...

Dzieją się cuda

Wikipedia

Od kilku miesięcy w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu znajdują się relikwie św. Szarbela z Libanu. Ludzie doznają wielu łask, także uzdrowienia. Jedną z uzdrowionych jest Barbara Koral – żona Józefa, potentata w branży produkcji lodów

Więcej ...

Ratowo: cykl wakacyjnych warsztatów o pszczołach w Ostoi św. Antoniego

2021-07-29 19:56

Adobe Stock.pl

W Ostoi św. Antoniego odbywa się cykl warsztatów adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pod hasłem „Pszczoła - najważniejszy z zapylaczy”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja na temat roli pszczół w ekosystemie i rolnictwie ekologicznym.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Na wigilii jest u nas nie tylko rodzina

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Niedziela Świdnicka

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu...

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Wiara

W Dniu Dziadków można uzyskać specjalny odpust

Przewodniczący KEP:  Kościół nie może być na...

Polska

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na...