Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal olimpijski

PAP/Leszek Szymański

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Biało-czerwoni już w półfinale pokazali, że są niesamowicie mocni. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Duszyński czasem 3.10,44 poprawili w piątek rekord Europy. Już wówczas mówili, że przetrwa on tylko 24 godziny, a w finale będzie "gruby medal". Jak powiedzieli, tak zrobili.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji. (PAP)

0 0
2021-07-31 14:43

Lekkoatletyczne MP - 10. złoty medal Włodarczyk w rzucie młotem

Anita Włodarczyk w konkursie rzutu młotem kobiet podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim

PAP/Lech Muszyński

Anita Włodarczyk po raz 10. została mistrzynią Polski w rzucie młotem. Rekordzistka świata triumfowała w Gorzowie Wielkopolskim wynikiem 70,91. Na podium stanęły też Malwina Kopron - 70,54 i Aleksandra Śmiech - 69,26.

Czy kobiety w ciąży muszą w Środę Popielcową i Wielki Piątek zachowywać post ścisły?