Reklama

Media

TV Trwam od 15 lutego 2014 r. na multipleksie

Oświadczenie Fundacji Lux Veritatis
Warszawa, 19 grudnia 2013 roku

Szanowny Pan
dr Juliusz Braun
Prezes Zarządu
Telewizja Polska S.A.
ul. Jana Pawła Woronicza 17
00-999 Warszawa

OŚWIADCZENIE

Działając w imieniu Fundacji Lux Veritatis, jako Prezes Zarządu uprawniony do jednoosobowej reprezentacji Fundacji, oświadczam, jak to wielokrotnie wcześniej deklarowaliśmy, że Fundacja LUX Veritatis jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia rozpowszechniania programu TV TRWAM w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym. Gotowość tę posiadamy od dnia złożenia wniosku o koncesję na nadawanie w sygnale multipleksu pierwszego na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 5 stycznia 2011 roku, który został rozpatrzony w postępowaniu koncesyjnym negatywnie, w wyniku czego Fundacji odmówiono tego miejsca. Po otrzymaniu przez Fundację decyzji koncesyjnej nr DR-439/2013 – 2/188/K z dnia 9 sierpnia 2013 roku w drugim postępowaniu prowadzonym na podstawie ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT z dnia 20 grudnia 2012 roku, gotowość uruchomienia emisji naszego programu w multipleksie pierwszym potwierdziliśmy w treści wniosku z dnia 27 sierpnia 2013 roku, który został skierowany do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwację częstotliwości.

W związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, która wyraża zgodę na zmianę przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej nr DZC-WTY-5157-14/11(3) z dnia 31 października 2011 roku w ten sposób, że od dnia 15 lutego 2014 roku miejsce na multipleksie pierwszym (zwolnione po jednym programie TVP) zajmie TV TRWAM, niniejszym oświadczam, iż z chwilą uprawomocnienia się nowej decyzji rezerwacyjnej zmieniającej termin rezerwacji częstotliwości dla Telewizji Polskiej S.A. w multipleksie pierwszym, Fundacja Lux Veritatis podejmie niezbędną współpracę w zakresie technicznym, związaną z migracją programu Telewizji Polskiej S.A. i wprowadzeniem w to miejsce programu TV TRWAM. Zobowiązujemy się także, na zasadzie wzajemności, do informowania odbiorców o zmianie programów, oraz o nowych parametrach odbioru w sygnale multipleksu pierwszego.

Reklama

W imieniu Fundacji Lux Veritatis oświadczam również, że w związku ze złożoną przez Telewizję Polską S.A. Fundacji deklaracją, Fundacja przejmie z dniem 15 lutego 2013 roku na podstawie umowy zawartej z EMITEL Sp. z o.o. zobowiązanie zapłaty wynagrodzenia z tytułu świadczenia na jej rzecz usługi telekomunikacyjnej polegającej na rozpowszechnianiu programu telewizyjnego TRWAM za 1/8 pojemności multipleksu pierwszego, tj. miejsca które zostanie zwolnione przez Telewizję Polską S.A. na rzecz Fundacji Lux Veritatis i przekazane Fundacji na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

2013-12-20 13:53

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

TVP oficjalnym nadawcą telewizyjnym ŚDM 2016

BOŻENA SZTAJNER

Światowe Dni Młodzieży będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny z tego ważnego wydarzenia – przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek 2 lutego przez kard. Stanisława Dziwisza w imieniu Archidiecezji Krakowskiej i prezesa Juliusza Brauna w imieniu TVP.

Więcej ...

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

Więcej ...

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Wiara

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...

Kościół

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem...

Dlaczego życzyłem komuś zła?

Wiara

Dlaczego życzyłem komuś zła?

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Wiara

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

Kościół

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim