Reklama

BOŻENA SZTAJNER

Częstochowa: wigilie dla ponad tysiąca ubogich

2013-12-24 21:09

ks. mf / Częstochowa / KAI

Blisko tysiąc osób zasiadło 24 grudnia przy wigilijnym stole ustawionym na Starym Rynku w Częstochowie. Wigilię dla osób bezdomnych i najuboższych, jedno z największych takich spotkań w Częstochowie, zorganizowała Caritas archidiecezji częstochowskiej. W wigilii wziął udział bp Antoni Długosz, który poświęcił opłatek i złożył zgromadzonym życzenia świąteczne. Wieczerza rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, opłatka i kolęd.

– Bezdomni to ludzie czasem nie doświadczający miłości rodzinnego stołu. Tutaj mogą przeżyć tę prawdę, że są najważniejszymi członkami naszej archidiecezji- podkreślił bp Długosz w rozmowie z Radiem Fiat.

Również 23 grudnia ponad 200 osób bezdomnych i ubogich spotkało się w stołówce mieszczącej się przy Bazylice Archikatedralnej, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W wieczerzy wigilijnej wzięli udział: abp Wacław Depo metropolita częstochowski, ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas oraz proboszcz parafii Świętej Rodziny w Częstochowie ks. prałat Stanisław Gębka.

Reklama

W swoim słowie abp Depo zaznaczył, że „Kościół musi być zawsze na drogach człowieka”. - Nie możemy zapominać o żadnym człowieku, aby nikt się nie czuł wykluczony z naszej troski.- powiedział abp Depo i dodał za bł. Janem Pawłem II, że „Kościół nie może odstąpić człowieka, którego życie, los i przeznaczenie związane jest nierozerwalnie z Jezusem Chrystusem niezależnie czy on sobie zdaje z tego sprawę czy nie. Jego życie toczy się w Chrystusie”.

Od 19 do 24 grudnia osoby bezdomne i ubodzy mogli uczestniczyć w pięciu wieczerzach wigilijnych, które przygotował Caritas archidiecezji częstochowskiej. Bezdomni i ubodzy zgromadzili się na wigiliach w stołówkach przy parafiach: Miłosierdzia Bożego, św. Antoniego, św. Rodziny oraz w stołówce w Przytulisku dla bezdomnych kobiet z dziećmi OAZA.

Ponadto Caritas częstochowska prowadziła akcję pt. „Zafunduj mi wigilię”.

Tagi:
bezdomni wigilia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem