Reklama

Kościół

Miss Wenezueli oddaje się w opiekę św. Józefowi

Amanda Dudamel, uznana kilka dni temu za najpiękniejszą kobietę Wenezueli w konkursie organizowanym przez telewizję Venevision i jako Miss Venezuela 2021 będzie reprezentować ten latynoski kraju w rywalizacji o tytuł Miss Universum 2022, oświadczyła publicznie, że opiekunem jej samej i całej jej rodziny jest św. Józef.

„Świętym, któremu oddaję się w opiekę, jest cieśla i opiekun rodziny – św. Józef. Jego kult wpoiła mi babcia. Moja mama urodziła się 19 marca, w poświęconym mu dniu. Ja sama zawsze noszę przy sobie jego wizerunek, mały szkaplerzyk. W dniu wyborów wzdychałam do mojego patrona i miałam jego obrazek w mojej torebce” – powiedziała nowa miss na konferencji prasowej, zorganizowanej i prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom przez telewizje Venevision.

Amanda Dudamel ma 21 lat. Jest bioanalistką i modelką. Jej ojciec – Rafael Dudamel był przez długi czas trenerem wenezuelskiej kadry narodowej w piłce nożnej, popularnie nazywanej „Vinotinto”.

Warto też podkreślić, że Fernández jest urodzoną w Wenezueli wnuczką Polki. Potwierdziła ona polskie obywatelstwo i legitymuje się polskim paszportem, czyli można powiedzieć, że najpiękniejsze Wenezuelki są przyjezdne!

Podziel się cytatem

Na pytanie, czy jest najpiękniejsza, odpowiedziała, że nie. Przyznała, że „na pewno nie dla wszystkich i na pewno są ładniejsze i zgrabniejsze niż ja”. Ale pewnie są też brzydsze – dodała.

Reklama

„Ja tylko zostałam wybrana miss w konkursie piękności, do którego się zgłosiłam. Ale piękność to nie tylko ciało. Piękno człowieka polega też na pięknie jego wnętrza, na wrażliwości. Najważniejszy jest wyraz oczu. To w nich można dostrzec duszę drugiej osoby” – stwierdziła zwyciężczyni konkursu na najpiękniejszą Wenezuelkę.

Podziel się cytatem

Zaznaczyła też, że jej nazwisko stanowi dla niej wyzwanie, i to nie tylko dlatego, że jest córką byłego trenera kadry narodowej w piłce nożnej, ale także dlatego, że nosi je również znany wenezuelski dyrygent i muzyk Gustavo Dudamel, obecny dyrektor artystyczny Opery Paryskiej. Przyznała, że ludzie nieraz pytają ją, czy jest z nim spokrewniona. Podkreśliła, że ma „wysoko zawieszoną poprzeczkę ze względu na nazwisko, ale lubię stawiać czoła wyzwaniom, które mnie czekają”. Wskazała również, że to ją „motywuje, sprawia, że ​​naprawdę chcę wyjść z domu i bić się z życiem. Chcę pamiętać, jakie są moje korzenie”.

Reklama

Jako Miss Venezuela 2021 Amanda Dudamel zajmuje się także działalnością charytatywną. Rozpoczęła współpracę z marką Made in Petare, produkującą i sprzedającą torebki. Firma ma w nazwie „Petare”, która jest też ogromną dzielnicą biedy w Caracas.

Część swych dochodów firma przekazuje fundacji „Un par por un Sueño”, która zaopatruje w żywność stołówki dla dzieci w tej przeludnionej i biednej dzielnicy.

Podziel się cytatem

Na razie nie wiadomo, czy najpiękniejsza obecnie kobieta Wenezueli zdobędzie kolejną, siódmą koronę Miss Universum dla swojej ojczyzny. Należy pamiętać, że Wenezuela należy do krajów najczęściej nagradzanych w tym konkursie. Tytuły te zdobywały wcześniej Maritza Sayalero (1979), Irene Sáez Conde (1981), Bárbara Palacios (1986), Alicia Machado (1996), Dayana Mendoza (2008) i Stefanía Fernández (2009).

2021-11-05 12:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież do Wenezuelczyków: konieczny jest duch pojednania

30 kwietnia w Caracas odbędzie się beatyfikacja wenezuelskiego lekarza i tercjarza franciszkańskiego José Hernándeza. Sługa Boży przez całe lata leczył ubogich, nie pobierając od nich opłat.

Więcej ...

Zmarł ks. kan. prof. Antoni Siemianowski - wybitny filozof i wykładowca

2022-12-04 12:12

©MaverickRose – stock.adobe.com

W niedzielę 4 grudnia w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie zmarł ks. kan. prof. dr hab. Antoni Siemianowski - filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek, kanonik gnieźnieńskiej Kapituły Prymasowskiej.

Więcej ...

Nagroda im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

2022-12-04 20:08
Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Włodzimierz Stec

Pakowanie paczek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nagroda im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia przyznawana jest przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w każdym roku kalendarzowym osobom za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, zawodowe bądź organizacyjne mające na celu szerzenie zasad katolickich zgodnie z zasadą Deo et Patriae.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

Rok liturgiczny

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana...

Rok liturgiczny

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana...

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

Wiadomości

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...