Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-żywiecka Caritas i PCK pomagają uchodźcom z Ukrainy. Pilnie poszukiwani wolontariusze

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża aż do odwołania włączają się w pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie.

W tej chwili najbardziej potrzebne są artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia jak np.: konserwy mięsne, rybne, pasztety; przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, klopsy, gołąbki itp.; makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy,

Potrzebne są również następujące przedmioty: karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, pampersy czy też łóżka polowe – składane z materacami.

Artykuły można przywozić do magazynu Caritas w Janowicach - ul. Janowicka 138 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00 oraz do Jubileuszowego Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku ul. Polna 31 w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10.00-13.00.

Reklama

(Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki Caritas, telefon: 795 422 343, 734 176 648).

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi zbiórkę od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30- do 18. 00 w swojej siedzibie w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 6. Ponadto Oddział w porozumieniu z właścicielami sklepów będzie prowadził zbiórki artykułów spożywczych w każdą sobotę w godz. 10.00-15.00 na terenie następujących miejscowości: Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Żywiec.

Pilnie poszukiwani są również wolontariusze gotowi przyłączyć się do pomocy w sortowaniu zebranych artykułów oraz w miarę możliwości do pomocy przy załadunku, rozładunku i transporcie. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są mailowo: biuro@caritas.bielsko.pl .Caritas prosi o pozostawienie w mailu danych do kontaktu.

W parafiach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy po każdej Mszy Świętej w najbliższą niedzielę 27 lutego 2022 r. oraz w Środę Popielcową 2 marca 2022 r.

Pieniądze można również wpłacać na konto Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 (tytuł wpłaty: UKRAINA), wysyłając SMS o treści UKRAINA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) oraz na konto Polskiego Czerwonego Krzyża: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem: UKRAINA.

2022-02-25 15:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Sprzęt rehabilitacyjny od PCK dla Caritas

Anna Majowicz

Osiem wózków inwalidzkich, kule, balkoniki oraz dwa rowery trójkołowe dla osób z niepełnosprawnościami - Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał Caritas Archidiecezji Wrocławskiej kolejną partię sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego.

Więcej ...

Święto parafii w duchu św. Franciszka

2022-10-02 16:15
Ks. Bartosz Barczyszyn wraz z zespołem

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Bartosz Barczyszyn wraz z zespołem "Namysłowanie"

Namysłów: Uroczysta Msza święta, błogosławieństwo zwierząt, festyn parafialny, wręczenie medali św. Franciszka - tak wyglądały obchody odpustu parafialnego w parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary.

Więcej ...

Szef MSZ podpisał notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych od Niemiec

2022-10-03 11:21

Adobe.Stock

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau podpisał w poniedziałek notę dyplomatyczną, która ma zostać przekazana ministerstwu spraw zagranicznych Niemiec ws. reparacji wojennych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą

Kościół

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

Watykan

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż...

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

Wiara

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

Tajemnice chwalebne

Modlitwa

Tajemnice chwalebne

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kościół

Komunikat w sprawie Wyższego Seminarium Duchownego w...

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci i błogosławieni

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Sport

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej...

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Kościół

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej...

Zmarł bp Jan Styrna

Kościół

Zmarł bp Jan Styrna