Reklama

Kościół

Kijów: poruszający apel młodej kobiety do członków jej wspólnoty na świecie

Karol Porwich/Niedziela

"Zdaję sobie sprawę, że każda minuta może być ostatnią w moim ziemskim życiu, dlatego pukam do drzwi waszych serc" - pisze w poruszającym liście z Kijowa 35-letnia Anastasiia. Jej apel opublikowała w mediach społecznościowych międzynarodowa katolicka wspólnota Jeunesse Lumière, do której należy młoda Ukrainka.

"Nazywam się Anastasiia, jestem Ukrainką, która obecnie przebywa w Kijowie, w centrum rosyjskiego ataku zbrojnego. Zdaję sobie sprawę, że każda minuta może być ostatnią w moim ziemskim życiu, dlatego pukam do drzwi waszych serc - pisze w liście adresowanym do wspólnot Jeunesse Lumière młoda kobieta - Przeraża nieludzkie traktowanie: wojska rosyjskie zbombardowały sierociniec w miasteczku Vorzel i przedszkole w Achtyrce, wiele domów cywilnych, w tym jeden obok przedszkola w Kijowie. Prawie nie śpimy, a jeśli już uda nam się zasnąć, to budzimy się na dźwięk bomb lub syren i sprawdzamy, czy nasi krewni w innych miastach jeszcze żyją.

Można to zakończyć, ponieważ dla Boga nie ma nic niemożliwego" - dodaje.

Podziel się cytatem

Autorka listu, należąca do wspólnoty Jeunesse Lumière, podpowiada też jak w konkretny sposób włączyć się w walkę o pokój dla Ukrainy. Oprócz nieustannej modlitwy i przesłania w świat jej krótkiego świadectwa, prosi też: "błagam Was na kolanach: wyjdźcie na ulice, by wesprzeć Ukrainę, wygospodarujcie kilka minut swojego życia, by ratować życie Ukraińców, zwłaszcza dzieci. Kiedy miliony ludzi na całym świecie protestują, a wtedy głowy państw reagują szybciej (a każda minuta ratuje życie wielu ludzi)" - przekonuje.

Swoje wołanie kończy modlitwą: "Jezus przemówił do nich ponownie, mówiąc: 'Ja jestem światłością świata; kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia' (J 8, 12). Drogi Jezu, niech moje ręce będą Twoimi rękami, niech mój głos będzie Twoim głosem! Proszę, zapalcie dziś świeczkę swojego głosu za zakończeniem wojny. Niech Bóg was błogosławi."

Podziel się cytatem

2022-02-27 08:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież poświęcił Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

PAP

Papież Franciszek poświęcił Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Aktu tego dokonał na zakończenie nabożeństwa pokutnego w bazylice św. Piotra w Watykanie. „…uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę” – mówił Ojciec Święty.

Więcej ...

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

Więcej ...

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu