Reklama

Niedziela Sosnowiecka

10. rocznica święceń

Piotr Lorenc

Kapłani , którzy 26 maja 2012 r. przyjęli święcenia prezbiteratu obchodzili 10. rocznicę wyświęceń.

Z tej racji spotkali się w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu, by sprawować dziękczynną Mszę św. Uroczystej liturgii przewodniczył i homilię wygłosił Pasterz Kościoła sosnowieckiego bp Grzegorz Kaszak.

Jubileusz świętował: ks. Paweł Kurczab, ks. Michał Musialski, ks. Andrzej Nackowski, ks. Paweł Paś,

ks. Artur Pęksa, ks. Łukasz Pisz, ks. Jan Rogowski i ks. Łukasz Tkaczyk.

2022-05-27 10:49

Wybrane dla Ciebie

Żydowski komentarz do Ewangelii na I Niedzielę Adwentu

2022-11-27 08:31

Centrum Heschela KUL

Dlaczego Jezus używa porównania do złodzieja? – pyta dr Faydra Shapiro, dyrektor Izraelskiego Centrum Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich, w komentarzu dla Centrum Heschela KUL. Kluczem jest Prawo Mojżeszowe odnoszące się do kradzieży. Ten kontekst pozwala głębiej zrozumieć porównanie z Ewangelii św. Mateusza 24, 37-44.

Więcej ...

Bp Piotr Turzyński: Adwent to czas tęsknoty

2022-11-27 08:26

stock.adobe.com

Adwent to radosny czas oczekiwania na Zbawiciela, który ma moc nadać sens naszemu życiu, ocalić przed tym co nam zagraża. To jest tak jak się człowiek szykuje na przyjęcie kogoś kochanego, kogoś z rodziny, kto długo nie był widziany i za kim się tęskni. Adwent to czas tęsknoty – powiedział portalowi polskifr.fr bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Więcej ...

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

Więcej ...

Reklama