Reklama

Kościół

Msza św. dziękczynna w Opatrzności Bożej za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Konferencja Episkopatu Polski/Facebook

Kard. Kazimierz Nycz na rozpoczęcie Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie: 12 września 2021, gdy przeżywaliśmy niezapomnianą i imponującą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w tej Świątyni.

Nikt nawet nie przypuszczał, ze dzisiejsze dziękczynienie za ten akt Kościoła będziemy przeżywać w takich okolicznościach, że Pan Bóg da nam nowych patronów na zupełnie nowe czasy i nowe wyzwania zarówno w świecie, jak i Kościele.

2022-06-05 12:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski: bez kard. Wyszyńskiego nie byłoby „Solidarności”

Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Bez kard. Stefana Wyszyńskiego nie byłoby „Solidarności” - powiedział bp Mirosław Milewski w czasie Mszy św. w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, poprzedzającej konferencję o dziedzictwie nauczania społecznego bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, której patronuje Prymas Tysiąclecia.

Więcej ...

Bp Piotr Turzyński: Adwent to czas tęsknoty

2022-11-27 08:26

stock.adobe.com

Adwent to radosny czas oczekiwania na Zbawiciela, który ma moc nadać sens naszemu życiu, ocalić przed tym co nam zagraża. To jest tak jak się człowiek szykuje na przyjęcie kogoś kochanego, kogoś z rodziny, kto długo nie był widziany i za kim się tęskni. Adwent to czas tęsknoty – powiedział portalowi polskifr.fr bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Więcej ...

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

Archidiecezja Łódzka

Więcej ...

Reklama