Reklama

Zapomniana piosenka, gdzieś pod sercem ukryta...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Lwów broni Wiary Ojców! Razem z Miastem Zawsze Wiernym módlmy się gorąco o odzyskanie przez parafian kościoła św. Marii Magdaleny. Ocalajmy Prawdę. W sierpniu 1920 r., gdy bolszewicka nawała dotarła do bram Warszawy, opuściło ją w panice wielu ambasadorów. Przedstawiciel Watykanu, nuncjusz apostolski Achille Ratti, nie opuścił Warszawy. Gdy został papieżem Piusem XI, jego przeżycie chwil zagrożenia w solidarnej łączności z niezłomną Polską zaowocowało encykliką „Divini Redemptoris” - wyzwania rzuconego ludobójczemu ateizmowi.
13 kwietnia 1943 r. w Katyniu zostały odkryte masowe groby polskich oficerów pomordowanych przez NKWD. Katyń i wszystkie zbrodnie Sowietów miały przekreślić zwycięstwo Polski nad Moskwą w 1920 r. Do zbrodni ludobójstwa sowieckiego rządzący Polską komuniści dołączyli zbrodnie swoje. I dołączyli zniewolenie kłamstwem. Na ich zamówienie pojawiły się w książkach, gazetach, programach szkolnych sporządzone przez nadwornych, peerelowskich historyków, dziennikarzy, pedagogów obowiązujące teorie o upodobaniu Polaków do działań i walk beznadziejnych, kończących się klęską. To zalecone przez czerwoną władzę „poprawne politycznie” kłamstwo wspomagane było zakazami cenzury. Nie wolno było pisać o zwycięstwach Polski nad Moskwą. Nie wolno było także śpiewać o tych zwycięstwach. Był specjalny paragraf - 5 lat więzienia za śpiew „Pierwszej Brygady” i pieśni o zwycięstwach nad bolszewikami w 1920 r.... Mamy dziś oficjalnie niepodległą Polskę. Pieśń Pierwszej Brygady animatorzy i kierownicy wprowadzili do repertuaru prowadzonych przez siebie chórów. Komunistyczny zakaz śpiewu i upowszechniania pieśni o naszym zwycięstwie w 1920 r. trwa nadal w zniewolonych mózgach. Tak, zbrodnie Sowietów, potem zbrodnie i kłamstwa rządzących Polską komunistycznych zdrajców miały przekreślić polskie zwycięstwo w 1920 r. NIE PRZEKREŚLIŁY! To zwycięstwo trwa w świadomości Polaków. Trwa także w świadomości Moskwy. Dlaczego po II wojnie światowej Sowiety nigdy nie interweniowały militarnie w podległym im przecież PRL-u, gdy bez żadnych zahamowań interweniowały militarnie w Berlinie, Budapeszcie, Pradze?
Apeluję do Prezydenta i Premiera Rzeczypospolitej, do Ministra Obrony Narodowej, do weteranów wszystkich bitew z Moskwą w 1920 r., weteranów II wojny światowej, weteranów podziemnej wojny z sowiecko-komunistyczną okupacją, do organizacji patriotycznych w Polsce i świecie, o działania na rzecz wzniesienia w Warszawie MUZEUM POLSKIEGO ZWYCIĘSTWA 1920 r., zwycięstwa, które ocaliło Europę. To niezmiernie ważne dla przywracania POCZUCIA SIŁY I GODNOŚCI NARODU.Serdecznie dziękuję za poparcie mojego apelu o. Eustachemu Rakoczemu - Jasnogórskiemu Kapelanowi Żołnierzy Niepodległości.Cennym argumentem na rzecz Muzeum jest wydana na 140. rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego wspaniała książka Józefa Szaniawskiego - historyka, ostatniego więźnia politycznego PRL-u, twórcy warszawskiej Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego - „Marszałek Piłsudski i Polacy w obronie Europy - Cud nad Wisłą 1920 r.”. Pięknie wydana z unikalnymi fotografiami i reprodukcjami obrazów i plakatów wojennych, powinna trafić do polskich domów i szkół. Uczmy nasze dzieci prawdziwej historii Polski.
Przypominam kolejny raz lwowską piosenkę z 1920 r. (opartą na wersji wcześniejszej, legionowej). Nauczyła mnie jej w dzieciństwie Mama. Bardzo lubią ją śpiewać dzieci w szkole i przedszkolu (postarałem się o to). Jeden z przedszkolaków zwierzył mi się z radością w oczach: „Udało się, udało! Naucyłem piosenki «A te nase zołniezyki» - mojego tatę!”.
1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz oddał Ojczyznę w opiekę Matce Bożej, obierając ją Królową Polskiej Korony.
Lwów i Jasna Góra... 30 czerwca i 1 lipca Jasna Góra będzie miejscem Zjazdu i Pielgrzymki Kresowian z Polski i świata. Do Matki Bożej przybędą Kresowianie i wszyscy, którzy Kresy kochają. Będą Msze św., modlitwy, spotkania, będzie Wieczór Pieśni Patriotycznych. - Kochani! Bądźmy w tych dniach na Jasnej Górze razem! - to serdeczne wezwanie Danuty Skalskiej w imieniu „Lwowskiej Fali”. I ważna informacja: Zgłoszenia przyjmuje Centrum Kresowe - ul. Moniuszki 13, 41-902 Bytom, tel. (0-32) 281-51-51.
Przypominam o naszym Wieczorze w sobotę 14 kwietnia o g. 17.00 w sali widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego przy al. T. Kościuszki 8 w Częstochowie. Wieczór - w hołdzie Męczennikom Polskiej Golgoty Wschodu. Jego tytuł: „Jeśli o nich zapomnę, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie”. Wstęp wolny. Śpiewniki bezpłatne. Mój adres: ul. L. Schillera 4/68, 42-200 Częstochowa, tel. (0-34) 322-05-29.

A te nasze żołnierzyki

1920 r.

Słowa i muzyka anonimowe

żywo z „ogniem”

A te nasze żołnierzyki na placówkach stoją,
na placówkach stoją, na placówkach stoją
i śpiewają bolszewikom, że się ich nie boją,
że się ich nie boją, nic a nic!

Hopaj, siupaj, hopaj siupaj, hopaj, siupaj, dana,
hopaj, siupaj, dana, dziewczyno kochana!
Wczoraj spałem na kanapie, dziś na wiązce siana,
do samego rana, hopaj, siup!

I piszą do Lenina czarnym atramentem,
czarnym atramentem, czarnym atramentem,
że się go nie boją z całym regimentem,
z całym regimentem, nic a nic!

Hopaj, siupaj...

I piszą szabelką z hartowanej stali,
z hartowanej stali, z hartowanej stali,
że hołotę bolszewicką, hen na wschód wygnali,
hen na wschód wygnali, hopaj, siup!

Hopaj, siupaj!...

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2007-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

10 lat kanonizacji św. Jana Pawła II

2024-04-19 09:49

Mat.prasowy/vaticannews.va

„Pontyfikat św. Jana Pawła II trzeba koniecznie dokumentować dla przyszłych pokoleń, naszym zadaniem jest ocalenie i przekazanie tego wielkiego dziedzictwa” – mówi ks. Dariusz Giers. Jest on administratorem Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II a zarazem świadkiem pontyfikatu. Kapłan wyznaje, że praktycznie codziennie modli się przy grobie świętego papieża i zawsze jest poruszony tłumami ludzi z całego świata, którzy w tym wyjątkowym miejscu szukają wstawiennictwa Jana Pawła II.

Więcej ...

Kryzys powołań czy kryzys powołanych?

Karol Porwich/Niedziela

Tę wspólną troskę o powołania powinno się zacząć nie tylko od tygodniowego szturmowania nieba, ale od systematycznej modlitwy.

Więcej ...

Kard. Parolin: unikać eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie

2024-04-20 13:00
Kard. Pietro Parolin

wikimedia/CC BY-SA 2.0

Kard. Pietro Parolin

Wszyscy pracują nad tym, aby konflikt na Bliskim Wschodzie nie eskalował – powiedział kard. Pietro Parolin przy okazji konferencji na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum. W kwestii aborcji Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej podkreślił: „Jesteśmy za wszystkimi instrumentami, które pozwalają nam potwierdzić prawo do życia”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście...

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście...

Jezu, uczyń serce moje miłosiernym tak, jak Twoje

Wiara

Jezu, uczyń serce moje miłosiernym tak, jak Twoje

Święty ostatniej godziny

Niedziela Przemyska

Święty ostatniej godziny

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach...

Kościół

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....