Reklama

Wiara

28 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Pośrednictwo Maryi przez Krew Chrystusa

Karol Porwich/Niedziela

Wiara chrześcijańska wyznaje jedynego Boga oraz Jezusa, który jest jedynym Pośrednikiem, a jako człowiek solidaryzuje się ze wszystkimi ludźmi w ich ziemskim życiu, za których też dał samego siebie, jako cenę ich wolności.

Z „Konstytucji Dogmatycznej o Kościele” Soboru Watykańskiego II (nr 60)

Jedyny jest pośrednik nasz według słów Apostoła: „Bo jeden jest Bóg, jeden i pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który wydał samego siebie na okup za wszystkich” (1 Tm 2, 5-6). Macierzyńska zaś rola Maryi w stosunku do ludzi żadną miarą nie przyćmiewa i nie umniejsza tego jedynego pośrednictwa Chrystusowego, lecz ukazuje jego moc. Cały bowiem wpływ zbawienny Błogosławionej Dziewicy na ludzi wywodzi się nie z jakiejś konieczności rzeczowej, lecz z upodobania Bożego i wypływa z nadmiaru zasług Chrystusowych, na Jego pośrednictwie się opiera, od tego pośrednictwa całkowicie jest zależny i z niego czerpie całą moc swoją, nie przeszkadza zaś w żaden sposób bezpośredniej łączności wiernych z Chrystusem, przeciwnie, umacnia ją.

Refleksja

Jezus jest źródłem wszystkich łask, a Maryja jest Tą, która je przynosi i rozdaje. Jest Szafarką Przenajdroższej Krwi, która z Kalwarii spływa na całą ludzkość, użyźniając ją obficie swymi duchowymi dobrami. Zaiste, zadaniem Maryi było nie tylko dać ciało Zbawicielowi, które miało być przeznaczone na stanie się ofiarą na Golgocie, lecz także by strzec i karmić Baranka Bożego, a gdy przyjdzie czas, zaprowadzić Go na ofiarny ołtarz. Całe dobro, które jest w nas, jest owocem modlitw i wstawiennictwa Niepokalanej Dziewicy. Ona jest Tą, która pozwala docierać do grzesznej ludzkości kroplom tej Boskiej Krwi, której zasługi są źródłem każdego godziwego działania. W Eucharystycznej Ofierze Maryja jednoczy się z Barankiem Ofiarnym, który ofiaruje się przedwiecznemu Ojcu, przedstawiając Mu modlitwy i potrzeby całej ludzkości. Ona, przez swoje słodkie wstawiennictwo, wyprasza dla swoich dzieci siłę, aby ich wspierać w życiu.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z „Homilii” Diakona Pawła, mnicha (Homilia 2 o Wniebowzięciu)

A zatem, cieszmy się i radujmy w Niej, ponieważ w niebiosach Maryja jest wierną Orędowniczką nas wszystkich. Podczas gdy Jej Syn jest Pośrednikiem pomiędzy Bogiem Ojcem a ludźmi, Ona jest pośredniczką między Synem a ludźmi. A jak przystało na Matkę miłosierdzia, jest Ona dla nas samym miłosierdziem; potrafi współczuć ludzkim słabościom, ponieważ zna dobrze kruchość ludzkiej natury. I właśnie dlatego nie przestaje Ona nigdy wstawiać się za nami u swego Syna. Dlatego, najdrożsi, cieszmy się z całego serca w Niej, tak potężnej, świętej i wiernej Orędowniczki naszej. Czcijmy Ją z należnym szacunkiem, z należną chwałą, razem z chórami aniołów; błagajmy Ją, stając przed Jej obliczem razem z wszystkimi mieszkańcami nieba. Również wtedy, kiedy nasze cierpienia będą nie do zniesienia, nie wątpmy nigdy w Jej miłosierdzie. Niech będzie błogosławiony Bóg w swoim miłosierdziu, On, który nam dał tak potężną Orędowniczkę, tak miłosierną i tak łagodną w swoim majestacie.

Reklama

Prośby

Pełni miłości i ufności w Maryję, naszą Matkę, módlmy się i wołajmy:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Abyśmy coraz bardziej kierowali nasze życie ku świętości:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Aby zasługi ukrzyżowanego Pana codziennie przynosiły owoce w naszych duszach:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Abyśmy wzywali Cię w każdej chwili naszego życia:

Matko nasza, wstawiaj się za nami.

Ojcze, wspomagani matczynym wstawiennictwem Maryi, ofiarujemy Ci dar pojednania i uwielbienia; spraw, byśmy otrzymali przebaczenie grzechów i przemieniaj nasze życie w nieustanne dziękczynienie. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-27 20:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa – więź jedności w Kościele

Karol Porwich/Niedziela

Św. Paweł Apostoł potwierdza podstawową zasadę: eucharystyczny chleb i wino identyfikują się z Chrystusem, natomiast dzielenie się tym pokarmem rodzi współdzieloną jedność, nazwaną w ten sposób, ponieważ ma dwa bieguny – to Chrystus i pozostali wierzący.

Więcej ...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Więcej ...

Kard. Müller krytykuje aberracje znacznej części niemieckiego Kościoła katolickiego

2022-11-26 18:17

Monika Książek/Niedziela

Na sprzeczność postulatów niemieckiej tzw. drogi synodalnej z prawdami wiary katolickiej wyznawanej w sakramencie chrztu św. wskazuje w swoim komentarzu zamieszczonym na łamach portalu kath.net emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej...

Polska

Ingres bp. Szymona Stułkowskiego do bazyliki katedralnej...

MŚ 2022 - Polska - Arabia Saudyjska 2:0

Sport

MŚ 2022 - Polska - Arabia Saudyjska 2:0

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Polska

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Zmarł Ojciec Stanisław Jarosz OSPPE

Kościół

Zmarł Ojciec Stanisław Jarosz OSPPE

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Litania do Chrystusa Króla

Modlitwa

Litania do Chrystusa Króla

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Wiara

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko