Reklama

Wiadomości

Media w Hiszpanii: zaczęła się "Lewandowskimania"

Kibiców FC Barcelona opanowała "Lewandowskimania" - donoszą w środę hiszpańskie media, odnotowując miliony wyświetleń filmów z udziałem polskiego piłkarza ze zgrupowania zespołu w USA oraz pogoń za koszulkami z nazwiskiem bohatera hitowego transferu.

Barceloński dziennik "Sport" uważa, że Lewandowski przejmie od holenderskiego napastnika Memphisa Depaya koszulkę z numerem 9 i wystąpi w niej w zaplanowanym na sobotę spotkaniu towarzyskim w Las Vegas przeciwko Realowi Madryt.

Gazeta twierdzi, że władze katalońskiego klubu chcą jak najszybciej wręczyć "dziewiątkę" Polakowi, aby móc zarabiać na sprzedaży koszulek z jego nazwiskiem. Szacuje się, że klub zarobi na tym co najmniej 20 milionów euro.

Z kolei wydawany w Barcelonie dziennik "Mundo Deportivo" wskazuje, że kibiców "Dumy Katalonii" ogarnęła już "Lewandowskimania", przejawiająca się m.in. ponad 116 mln wyświetleń nagrań wideo dotyczących Polaka na oficjalnym koncie klubu na Instagramie.

Dziennik również pisze o "pędzie kibiców Barcelony po koszulki z nazwiskiem polskiego piłkarza"" i zauważa, że nietypowa dla Hiszpanów litera "W" w jego nazwisku była kluczowa w problemach działającego przy barcelońskim stadionie Camp Nou sklepu z klubowymi gadżetami i pamiątkami. Z powodu deficytu tej litery spowodowanej masowym zainteresowaniem koszulką z napisem "Lewandowski" obrót nią tymczasowo wstrzymano. Wydruk ma zostać wznowiony w czwartek.

"Mundo Deportivo" wskazuje też, że szał na punkcie Polaka jest tym bardziej zaskakujący, że "Lewy" nie zagrał jeszcze ani minuty w barwach Barcelony, a nawet nie odbył wspólnego treningu z nowym zespołem.

Komentatorzy spodziewają się, że skoro grająca bez Lewandowskiego ekipa ze stolicy Katalonii zdeklasowała we wtorkowym sparingu Inter Miami 6:0, to wzmocniona polskim snajperem może stać się jedną z najbardziej bramkostrzelnych drużyn w historii klubu.

Dziennik "Marca" cytuje pomeczową wypowiedź Oscara Hernandeza, pełniącego tymczasowo funkcję trenera Barcelony brata Xaviego, o "błogosławieństwie" dużej skuteczności napastników katalońskiego klubu.

"Z Lewandowskim skoczymy jakościowo jeszcze wyżej" - ocenił mniej znany z braci.

Reklama

Tymczasem hiszpańskie media uważają, że zaplanowana na środę prezentacja Lewandowskiego w USA nie będzie jedyną tego typu uroczystością. Utrzymują, że polski piłkarz będzie też oficjalnie powitany w klubie także na stadionie Camp Nou zaraz po powrocie z amerykańskiego tournee.

Autor: Marcin Zatyka (PAP)

zat/ pp/

2022-07-20 14:57

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Spartakiada, która łączy

Niedziela podlaska 23/2014, str. 2

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Więcej ...

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36
Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Więcej ...

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Kościół

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Sto czterdzieści jeden

Niedziela Częstochowska

Sto czterdzieści jeden

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to...

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to...

Św. Jakub z Marchii

Święci i błogosławieni

Św. Jakub z Marchii

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...