Reklama

Aukcja Misyjna Sławnych Polaków w ramach przedsięwzięcia Dzieciom Afryki

Archiwum KEP ds. misji

Codziennie na świecie z powodu głodu lub chorób będących wynikiem głodu umiera 16 tys. dzieci! Aby ratować życie głodujących dzieci, w dniach 19-29 października możemy wysyłać SMS-y o treści POMAGAM na numer 72902 (koszt 2,44 zł z VAT) oraz wziąć udział w aukcji misyjnej sławnych Polaków, organizowanej przez Caritas i Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną z Zamościa, która zainicjowała przedsięwzięcie Dzieciom Afryki. W dniach 19-29 października można także licytować przedmioty na stronie: www.aukcja.dzieciomafryki.pl. Licytowanych będzie ok. 200 przedmiotów przekazanych przez ok. 80 popularnych osób. Patronat nad aukcją objęły Komisja Episkopatu Polski ds. Misji i Kapituła Orderu Uśmiechu. Patroni medialni to: TVP 1, wp.pl oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Przedmioty na aukcję przekazało wielu sławnych Polaków. Są wśród nich: prezydenci RP, Zbigniew Religa, Wisława Szymborska, Ewelina Flinta, z którą nagrany został spot informacyjny, Andrzej Piasek Piaseczny, Ernest Bryll, Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Jerzy Dudek oraz wielu innych. W zamian za dowolną kwotę przekazaną przez firmy na rzecz głodujących dzieci loga ich zostaną umieszczone w miejscu dla ofiarodawców na stronie głównej serwisu aukcyjnego: www.aukcja.dzieciomafryki.pl. Dzięki „Niedzieli”, Telewizji Polskiej i innym mediom odwiedzi go zapewne wiele osób. Firmy, które zechcą w ten sposób pomóc, mogą kontaktować się do 27 października pod numerem telefonu 512-198-030, swoje logo wysłać pod adresem: centrum@dzieciomafryki.pl, a wpłaty dokonać na konto 06 1240 1037 1111 0000 0691 6772, z dopiskiem: Aukcja Misyjna. Firmy, które udzielą wsparcia finansowego, otrzymają honorowe tytuły Przyjaciół Dzieci Afryki.
Aukcja misyjna będzie mogła się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu Małgorzaty i Roberta Kuśmierzów z firmy GOGANET. Niebawem w kraju ma powstać sieć punktów koordynujących przedsięwzięcie, nadzorowanych przez Centrum Dzieciom Afryki. Każdym ośrodkiem koordynacji będzie kierować koordynator - osoba, szkoła lub firma, która bezinteresownie zaangażuje się w pomoc i przejdzie odpowiednie szkolenie. Szczegóły na stronie: www.dzieciomafryki.pl
W szkołach, zakładach pracy i rodzinach grupy osób regularnie organizują zbiórki ofiar. Ofiary są symboliczne (np. równowartość bochenka chleba), ale zbierane systematycznie w grupie dają kwotę, za którą można realizować projekty ratujące życie dzieci. Wszyscy, którzy zechcą włączyć się do przedsięwzięcia, mogą przekazywać ofiary na konto KEP ds. Misji: 06 1240 1037 1111 0000 0691 6772, z dopiskiem: Dzieciom Afryki. Katolik musi jednak pamiętać, że najważniejsze są Msza św. i modlitwa, a dopiero potem jałmużna. Za wszystkich ofiarodawców w pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza św.

Wybrane dla Ciebie

Korea Południowa: piłkarz w Katarze pokazał tatuaż, mówiący o zwycięstwie chrześcijaństwa nad pogaństwem

2022-12-01 09:22

PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Reprezentant Korei Południowej Kim Min Jae po jednym ze spotkań swej drużyny w ramach trwających obecnie w Katarze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ściągnął z siebie koszulkę, pokazując wytatuowany na plecach obraz „Triumf chrześcijaństwa nad pogaństwem”. Jest to reprodukcja ryciny pod tym samym tytułem, wykonanej przez słynnego malarza i rytownika francuskiego Gustave'a Dorégo (1832-83).

Więcej ...

Chciał być bratem wszystkich

commons.wikimedia.org

Przeżył nawrócenie w konfesjonale w wieku 28 lat. Wtedy właśnie odkrył swoje powołanie i wybrał drogę Jezusa z Nazaretu. Dziś w ślady Karola de Foucauld idą siostry i bracia z całego świata.

Więcej ...

George Weigel pyta: czy na Ukrainie trwa ludobójstwo?

2022-12-01 16:11
George Weigel

Monika Książek/Niedziela

George Weigel

​Czas skończyć ze sloganami i na poważnie zająć się tym, co dzieje się na wschodzie Europy. Świat musi skonfrontować się z faktami i odpowiedzieć na pytanie, czy na Ukrainie trwa ludobójstwo dokonywane ręką rosyjskiego agresora. Pyta o to George Weigel podkreślając, że bierność i niedowidzenie mogą sprawić, że powtórzy się historia ludobójstwa w Rwandzie i na Bałkanach czy eksterminacji ujgurskiej mniejszości w Chinach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

Sport

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...