Reklama

Wiara

Z różańcem w ręku po dar pokoju

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko łaski Bożej, Matko Nieskalana

kmiragaya/fotolia.com

Gdy odmawiamy modlitwę zwaną Pozdrowieniem anielskim wypowiadamy słowa: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…”. Co oznaczają te słowa?

WSPÓLNA MODLITWA
8 października

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

Dlaczego właśnie Maryja jest pełna łaski? Otóż Maryja była obdarzona szczególną życzliwością Bożą. Właśnie ta Boża życzliwość uczyniła Maryję „błogosławioną między niewiastami”, bo jako jedna z wielu niewiast została Ona wybrana na ziemską Matkę Chrystusa, stając się również ziemską matką tego, co przyniósł Jezus, a jest On w końcu źródłem łaski Bożej. Żeby właściwie zrozumieć dlaczego Maryja jest Matką łaski Bożej, dobrze jest przenieść się na chwilę do Kany Galilejskiej, gdzie zakłopotanym weselnikom Jezus Chrystus okazał swoją życzliwość. A stało się to na skutek prośby, jaką Maryja przedstawiła Swojemu Synowi, mówiąc: Nie mają już wina (J 2,3).

Nie wolno nam jednak zapomnieć, że wszystkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga, zostały nam wysłużone przez Jezusa Chrystusa. Ponieważ Maryja jest Matką Jezusa Chrystusa, z tego też tytułu przysługuje Jej tytuł Matki wszelkiej łaski Bożej, a świadczą o tym ci wszyscy, którzy pielgrzymują do sanktuariów maryjnych na całym świecie. Dowodem tego, że Maryja jest Matką łaski Bożej są też świadectwa grzeszników, którzy obawiając się Boga, prosili o łaski za wstawiennictwem Maryi i je otrzymywali od samego Boga.

Podziel się cytatem

Reklama

Drugie wezwanie, jakie chcemy rozważyć to „Matko nieskalana”.

Ten tytuł nadany Maryi, łączy się z kolejnymi wezwaniami litanii, które mówią o Maryi, że jest: najczystsza, dziewicza i nienaruszona. Nauka Kościoła mówi jasno, że Maryja jako jedyna spośród wszystkich ludzi była wolna od grzechu pierworodnego. Była rzeczywiście nieskalana tym, co zostawia skazę na każdym człowieku, gdy się rodzi. W taki właśnie sposób Boża Opatrzność przygotowała Maryję na Matkę Boga – Człowieka. Maryja była tego świadoma, bo kiedy objawiła się Bernadecie w Lourdes, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie. Wolność od grzechu i dziewiczość Maryi nawiązują przede wszystkim do tego, że była Matką, a stało się to za sprawą Ducha Świętego, zatem Maryja nie utraciła swojego dziewictwa. Pozostała nienaruszona, pozostała czystą, wolną od grzechu, ale jest też czystsza niż ktokolwiek inny, bo nie skalała się najmniejszym nawet grzechem przeciwko czystości. Maryi nie dosięgło nawet żadne szatańskie zło bo przed dostępem Szatana strzeżona była przez samego Boga. Co więcej tego Boga słuchająca i dzięki temu nie dopuszczająca do siebie zdrady grzechu.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-10-07 21:03

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Ocal nas i uczyń wiernymi!

Episkopat Flickr

We wczorajszym rozważaniu wskazaliśmy, że doświadczając pełnego miłości spojrzenia Matki warto, a nawet należało by prosić o pokój na świecie, szczególnie na sąsiedniej Ukrainie i w tych miejscach świata, gdzie wyznawcy Chrystusa znajdują się w niebezpieczeństwie.

Więcej ...

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02
Ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

Więcej ...

Belgijscy biskupi po wizycie ad limina: doceniono nasze doświadczenia

2022-11-29 14:32

Włodzimierz Rędzioch

Belgijscy biskupi spotkali się w Watykanie z dobrym przyjęciem i zrozumieniem. Co więcej, prefekt jednej z dykasterii przyznał nawet, że Stolica Apostolska uczy się od Kościoła w Belgii. Wskazuje na to w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup diecezji Liège. Tamtejszy episkopat przebywał w Rzymie z wizytą ad limina, pierwszą od 12 lat. Biskupi zostali przyjęci przez Papieża na trwającej ponad dwie godziny audiencji. Zorganizowano też dla nich spotkanie z szefami różnych dykasterii.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk...

Franciszek

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk...

Naprawdę cudowny

Wiara

Naprawdę cudowny

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

Wiadomości

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu