Reklama

Porady

Odkurzacz automatyczny do 2000 zł - jaki model marki iROBOT wybrać?

2023-01-23 14:36

Materiały reklamodawcy

Markę iRobot znają wszyscy, którzy szukali kiedykolwiek odkurzacza automatycznego. Przez długi czas nazwa modelu Roomba funkcjonowała jako synonim robota sprzątającego. Nic więc dziwnego, że to jedna z pierwszych opcji, które sprawdzamy, zastanawiając się nad wyborem tego typu sprzętu. Na jaki wydatek musimy być przygotowani? W ofercie znajdziemy najbardziej zaawansowane sprzęty, których cena przekracza 4000 zł. Co możemy wybrać, mając do dyspozycji połowę mniej? Za tę kwotę kupimy nowoczesny sprzęt, wyposażony w wiele technologii, które jeszcze kilka lat temu były znacznie droższe. Sprawdźmy, który odkurzacz będzie najlepszym wyborem!

Co wziąć pod uwagę, wybierając odkurzacz automatyczny?

Szukając robota sprzątającego, liczymy na maksymalne ułatwienie utrzymania porządku w domu. Po to tego typu urządzenia zostały stworzone. Łączą dokładność sprzątania z niskim zaangażowaniem ze strony obsługującego. Wychodzi na to, że im bardziej zaawansowana automatyka i uczenie się urządzenia, tym z bardziej innowacyjnym sprzętem mamy do czynienia. Jeszcze kilka lat temu najtańsze modele nie obsługiwały harmonogramu sprzątania, dzisiaj taką funkcję znajdziemy w modelach iRobot poniżej 1000 zł.

Dlatego dysponując budżetem 2000 zł, możemy wymagać wielu innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią utrzymanie porządku w domu. Na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę, by mieć pewność, że postawiliśmy na dobry model? Oto najważniejsze kwestie, które należy sprawdzić w specyfikacji technicznej:

• czas pracy na pełnym ładowaniu;

• czas ładowania;

• rodzaje czujników, w tym automatyczne wykrywanie kurzu;

• tworzenie personalizowanych harmonogramów sprzątania;

• zastosowane technologie automatyzacji procesu sprzątania;

• moc ssąca i rodzaje szczotek;

• wygodne sterowanie - za pomocą aplikacji lub głosowe;

• hałas generowany w trakcie pracy.

W opisach produktów znajdziemy szczegółowo omówione zaawansowane technologie umożliwiające sprzątanie praktycznie bez naszego udziału. Dobrze postawić na model, który maksymalnie nas odciąży! Jaki wybrać? Pora przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Odkurzacz iRobot do 2000 zł - jaki model wybrać?

Kwota 2000 zł pozwoli na wybór dopracowanego, zaawansowanego sprzętu, który dzięki inteligentnemu uczeniu się pozna nasze nawyki i dostosuje do nich cały proces sprzątania i jego harmonogram. Jakie modele będą strzałem w dziesiątkę?

• iROBOT Roomba i7 (i7158) - model, który potrafi bardzo wiele! Zapewnia gruntowne odkurzanie dzięki 3-stopniowemu systemowi sprzątania, który obejmuje dokładne zbieranie kurzu przy krawędziach mebli. Urządzenie uczy się układu naszego domu, możemy również skierować odkurzacz w miejsca, na których szczególnie nam zależy, korzystając z wygodnych komend głosowych. Za pomocą zaawansowanych czujników Dirt Detect odkurzacz wykrywa kurz i brud, koncentrując swoją pracę na obszarach, gdzie jest najwięcej zabrudzeń. Model ten automatycznie współpracuje z robotem mopującym Braava jet m6.

Reklama

• IROBOT Roomba i3+ (i355840) - świetnie oceniany model wyposażony w stację Clean Base, która pozwala na automatyczne opróżnianie przez odkurzacz pojemnika na kurz. To idealny model dla każdego, kto chce zapomnieć o odkurzaniu - nawet do 60 dni! Urządzenie świetnie radzi sobie ze sprzątaniem każdego typu podłóg, a także - podobnie jak model opisany wcześniej - współpracuje z robotem mopującym Braava jet m6. Znajdziemy tu również funkcję wykrywania kurzu i brudu, a także - sterowanie głosowe.

• iROBOT Roomba i5 (i515840) - urządzenie za niecałe 1500 zł, które sprawdzi się w wielu domach. Jak opisane wcześniej modele, tworzy własne mapy i precyzyjnie wykrywa brud i kurz. Poznaje nasze nawyki, dostosowując program sprzątania, a także - współpracuje z robotem Braava jet m6. Poradzi sobie również z sierścią i włosami zwierząt. Urządzeniem można również sterować głosowo.

Odkurzacze automatyczne iRobot w sklepie MediaMarkt zbierają wiele pozytywnych recenzji - i to niezależnie od pułapu cenowego modelu. Budżet do 2000 zł pozwala wybierać spośród zaawansowanych technologii, które zautomatyzują proces sprzątania, wymagając niewielkiego zaangażowania z naszej strony.

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Św. Agata, dziewica i męczennica

Więcej ...

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

Adobe.Stock.pl

Więcej ...

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z Afryki

2023-02-05 17:26

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek powrócił w niedzielę do Rzymu z Afryki. W czasie swej 40. zagranicznej pielgrzymki, która trwała sześć dni, odwiedził Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy, dwa kraje zmagające się ze zbrojną przemocą i ubóstwem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania w...

Kościół

Nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania w...

Jak współpracować z Duchem Świętym?

Wiara

Jak współpracować z Duchem Świętym?

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Wiara

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie...

Uskrzydlająca wizja

Wiara

Uskrzydlająca wizja

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Wiara

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa...

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Kościół

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Kościół

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego...

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Kościół

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla...

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Czy w piekle też jest życie wieczne?