W archikatedrze lubelskiej już po raz 4. zorganizowano „Lubelską Wiosnę Organową”. Cykl koncertów to autorski pomysł Stanisława Maryjewskiego. Organista we współpracy z Ewą Szałek, koordynatorem projektu, realizuje marzenia o prezentacji wyjątkowego katedralnego instrumentu. Celem muzycznych wieczorów jest pokazanie szerokiej publiczności brzmienia katedralnych organów i muzyki organowej wykonywanej na żywo na wysokim poziomie artystycznym. W tegorocznej edycji melomanii usłyszeli najpiękniejsze utwory organowe i muzyczne improwizacje w wykonaniu Przemysława Kapituły z Warszawy, Dawida Wesołowskiego z Torunia i Adama Klareckiego z Włocławka. W finałowym koncercie, jaki odbędzie się w niedzielę, 28 maja, wystąpią Stanisław Maryjewski i zespół „Magnificat”. Początek koncertu o godz. 19.45, wstęp wolny.
W kościele rektoralnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej trwają wieczory muzyczne. W ramach projektu realizowanego w świątyni - wotum wdzięczności za zwycięstwo Polski w bitwie pod Grunwaldem - prezentowane są utwory religijne i patriotyczne. W niedzielę 28 maja o godz. 18.45 przy ul. Narutowicza zabrzmią najpiękniejsze opracowania modlitwy „Zdrowaś Maryjo”. W koncercie „Ave Maria na skrzypce i organy” Tomasz Kusiak i Monika Hołownia zaprezentują kompozycje m.in. Bacha, Gounoda, Franka, Rheinbergera i Dvoraka. Artyści związani są z lubelską sceną muzyki poważnej; Kusiak z Filharmonią Lubelską i Orkiestrą Trybunału Koronnego, a Hołownia z kościołem pobrygidkowskim. Majowy koncert jest ostatnim przed wakacjami; wieczory muzyczne powrócą we wrześniu.
W kościele św. Franciszka z Asyżu Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” organizuje koncert „Civitas Christi. Kard. Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia”. W niedzielę, 28 maja, o godz. 19.15 w ramach projektu XVI edycji „Z Kulturą do Nieba” w amfiteatrze kościoła oo. Kapucynów wystąpi Teatr Piosenki z Warszawy. Artyści w formie 14. pieśni zaprezentują poetycko-historyczną opowieść o niezwykłej drodze życia kard. Stefana Wyszyńskiego i jego współpracy, dla dobra Kościoła i Polski, ze św. Janem Pawłem II. Chronologiczny układ kantaty pozwala widzowi poznać losy Prymasa Tysiąclecia od dzieciństwa i młodości, poprzez lata szkole i seminaryjne, służbę kapłańską w latach międzywojennych, dramat wojny i okupacji, aż po sakrę biskupią i godność kardynała, a także uwięzienie przez służby komunistyczne, Śluby Jasnogórskie, Sobór Watykański II i legendarne „polskie konklawe”. Wystąpią: Agata Klimczak-Kołakowska, Natalia Skipor, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Mateusz Dwornik, Paweł Lipnicki, Damian Łukawski, Radosław Pilarz i Leszek Zduń. Wstęp wolny.