Reklama

Kamila Dębska
Maturzyści podczas Drogi Krzyżowej

Wolni w Duchu Świętym

2018-11-14 11:43

Kamila Dębska
Edycja podlaska 46/2018, str. I

Pod takim hasłem młodzież maturalna diecezji drohiczyńskiej przybyła na Jasną Górę 22 października br., aby wziąć udział w czuwaniu modlitewnym. Szczególnym patronem był wspominany tego dnia w Kościele św. Jan Paweł II. Blisko 900 młodych osób przez wstawiennictwo Maryi prosiło nie tylko o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, ale również o rozpoznanie drogi życiowej

Do hasła spotkania w katechezie nawiązał ks. Robert Grzybowski – dyrektor wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. Przedstawił on dekalog młodego człowieka – dziesięć słów, które pomagają rozeznać powołanie, ale przede wszystkim wskazują kierunek do osobistej świętości.

Tradycyjnie uczestnicy udali się na wały jasnogórskie, aby tam wspólnie przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Modlitwę przygotowała młodzież z Siemiatycz z ks. Krzysztofem Nagórnym.

Wymownym momentem był Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Nie zabrakło modlitwy za synod biskupów w Rzymie. Modlitwa młodzieży odbywała się w łączności duchowej z ojcami synodalnymi. Podczas całego naszego spotkania modlitwą wspierano XV Zgromadzenie Synodu Biskupów, którego temat brzmi „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

Reklama

O godz. 22.00 rozpoczęło się czuwanie, które poprowadził ks. Tomasz Przewoźny – dyrektor Wydziału Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. W kaplicy Cudownego Obrazu wybrzmiały słowa św. Jana Pawła II, które przez swój pontyfikat kierował do ludzi młodych, z którymi spotykał się w różnych miejscach na całym świecie.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył bp Tadeusz Pikus. W homilii Pasterz przypomniał, że w osobistej drodze do świętości każdy powinien w centrum swojego życia postawić Osobę Jezusa Chrystusa: – W obecnym czasie mamy GMO – genetycznie modyfikowaną żywność, mamy kawę bez kofeiny, słodycze bez cukru i mamy chrześcijaństwo bez Chrystusa. Ksiądz biskup poprosił młodzież, by zaufali Chrystusowi i na Nim budowali swoją przyszłość. Oprawę liturgiczną zapewniła młodzież z Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Sadownego, Sokołowa Podlaskiego na czele z ich duszpasterzami.

Na zakończenie głos zabrał ks. Tomasz Przewoźny, dziękując wszystkim uczestnikom spotkania: księżom, katechetom, dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom, a przede wszystkim młodzieży za świadectwo i przybycie do Częstochowy.

Tagi:
Jasna Góra

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Emmanuel w Częstochowie

Emmanuel w Częstochowie

Znasz swoje powołanie?

Znasz swoje powołanie?

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Gdy katolik ma dość

Gdy katolik ma dość

Przegląd nr 29/2019

Przegląd nr 29/2019

O koncertach życzliwości

O koncertach życzliwości

Odpust w Ożarowie

Odpust w Ożarowie

Koncert z okazji zakończenia 32-letniej posługi ks. Jerzego Locha w Tuplicach

Koncert z okazji zakończenia 32-letniej posługi ks. Jerzego Locha w Tuplicach

Dzień z „Niedzielą” w Makowiskach

Dzień z „Niedzielą” w Makowiskach

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem