Reklama

Maria Fortuna Sudor/Niedziela

Kraków

100 lat niepodległości

2018-11-05 07:27

Maria Fortuna- Sudor

To już tradycja, że w ramach uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości w Krakowie jest organizowany przez Chór Mariański koncert pieśni patriotycznych.

Tym razem zostaliśmy zaproszeni na widowisko „100 lat niepodległości” do Centrum Kongresowego ICE, gdzie wieczorem, 3 listopada słuchaliśmy wybitnych solistów scen operowych, m.in. Magdę Niedbałę - Solarz, Mariusza Solarza, Bogusława Morkę, Katarzynę Oleś – Blachę. Artystom akompaniowała znakomita orkiestra symfoniczną Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją dr Tomasza Chmiela. Śpiewał, jak zwykle pięknie, Mieszany Chór Mariański, a tańczył - Zespół Taneczny UJ „Słowianki”.

Zobacz zdjęcia: Koncert w Krakowie z okazji 100 lat niepodległości

W czasie koncertu usłyszeliśmy utwory, które w ciągu naszych dziejów towarzyszyły Polakom i podtrzymywały ducha w trudnych chwilach, a dziś stanowią istotny element tożsamości narodowej. Znane piosenki jak: „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Ostatni mazur”. „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”. Czerwone maki”, „My pierwsza Brygada” przypominały kolejne etapy polskiej historii i wzruszały słuchaczy, a byli nimi nie tylko mieszkańcy Krakowa. W tym gronie znaleźli się m.in.: honorowy patron wydarzenia -metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, bp Jan Szkodoń. Licznie stawili się kapłani i siostry zakonne, w tym księża misjonarze, a wśród nich opiekun Chóru Mariańskiego - proboszcz krakowskiej parafii pw. Matki Bożej z Lourdes, ks. Jacek Koziel CM. Byli profesorowie krakowskich uczelni, parlamentarzyści. W sposób szczególny wyróżniała się młodzież szkolna – uczniowie ze SP z Woli Wielkiej i z Zespołu Szkól Publicznych im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej.

Reklama

Tygodnik Katolicki Niedziela objął patronat nad koncertem.

Tagi:
koncert

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Spektakularność działania Ducha Świętego

Spektakularność działania Ducha Świętego

Liturgia Wigilii Paschalnej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Życzenia abp. Wacława Depo

Życzenia abp. Wacława Depo

Przegląd nr 17/2019

Przegląd nr 17/2019

Wchodzimy w dialog

Wchodzimy w dialog

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

7. Misterium Męki Pańskiej

7. Misterium Męki Pańskiej

Gorzów - Wigilia Paschalna w parafii Pierwszych Męczenników Polski 2019

Gorzów - Wigilia Paschalna w parafii Pierwszych Męczenników Polski 2019

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem