Reklama

Andrzej Bucior

Zloty generalne Legionu

2014-11-06 07:51

Andrzej Bucior
Edycja sandomierska 45/2014, str. 8

Janów

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej 22 października spotkali się członkowie Legionu Maryi z okolicznych prezydiów dekanatu janowskiego, modliborskiego i niżańskiego. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Machowski, a homilię wygłosił ks. Rafał Cudziło. Po Eucharystii obecni zostali zaproszeni na agapę, podczas której były świadectwa oraz informacje o powstających nowych prezydiach. Nowym zadaniem legionistów jest „Duchowa adopcja powołanego”, czyli otoczenie modlitewną troską konkretnego kleryka z Seminarium Duchownego.

Andrzej Bucior

Tarnobrzeg

Dnia 11 października animatorzy Grup Modlitewnych św. Ojca Pio (GMOP) z naszej diecezji, na czele z moderatorem diecezjalnym ks. Leszkiem Biłasem, przybyli do ożarowskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Królowej Rodzin.

Reklama

Gość spotkania ks. Wiesław Surma – dyrektor Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie (KCPR) zwrócił się z propozycją, by Grupy podejmując modlitwę w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji stanowiły duchowe wsparcie KCPR. Po Mszy św. ks. Leszek zawierzył Maryi posługę GMOP w dziele Nowej Ewangelizacji, odczytując akt oddania się Matce Bożej. W części informacyjnej spotkania zaprezentowały się poszczególne grupy przybyłe ze Stalowej Woli, Bodzechowa, Niska, Nowej Dęby, Godziszowa, Chrzanowa, Janowa Lubelskiego i Ożarowa. Sprawozdanie z Kongresu Grup na Jasnej Górze przedstawił Marek Spasiuk z Rozwadowa, któremu powierzyliśmy funkcję animatora diecezjalnego.

Urszula Surma

Zaleszany

Dnia 27 października świątynia parafialna wypełniła się legionistami i parafianami, a także barwnymi proporcami legionowymi. Modlitwy wstępne i Różaniec rozpoczęły doroczny zlot legionistów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił opiekun duchowy Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło, koncelebrowali miejscowi duszpasterze. W sali parafialnej uczestnicy zlotu spotkali się na agapie, a kilka osób złożyło świadectwa. W zlocie po raz pierwszy uczestniczyli członkowie niedawno powstałego prezydium w Turbi.

Małgorzata Romanowska

Tagi:
Legion Maryi

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Kochamy Cię Mamo!

Kochamy Cię Mamo!

Srebrny jubileusz

Srebrny jubileusz

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Koniec Kościoła?

Koniec Kościoła?

Przegląd prasy 23 maja

Przegląd prasy 23 maja

Wypowiedź dnia

Wypowiedź dnia

Peregrynacja w parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie

Peregrynacja w parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem