Reklama

Ks. Adam Stachowicz
Spotkanie Legionu Maryi w Radomyslu nad Sanem

Ponowili swoje zawierzenie

2016-12-07 13:52

Ks. Adam Stachowicz
Edycja sandomierska 50/2016, str. 1

Przedstawiciele wszystkich dziesięciu kurii Legionu Maryi, tworzących Komicjum Tarnobrzeg, zebrali się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem

Zlot poprzedzony był rekolekcjami przeżytymi w domu rekolekcyjnym przy sanktuarium. Jak informuje ks. Rafał Cudziło: – W rekolekcjach, które odbywały się w dniach 25-27 listopada, brała udział rekordowa liczba uczestników – 75 osób. Prowadzącym ćwiczenia duchowe był ks. Michał Mierzwa, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa. W bogatym programie nie mogło zabraknąć również nocnego czuwania – podkreśla kierownik duchowy wspólnoty legionowej w diecezji. Zwieńczeniem rekolekcji była Msza św., na którą przybyło dodatkowo ponad dwustu legionistów ze swoimi sztandarami. Po homilii ks. Rafał Cudziło wraz z członkami Legionu Maryi i zebranymi w świątyni odnowił przyrzeczenia chrzcielne, a następnie przedstawiciele zarządów dziesięciu kurii, z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i tarnowskiej dokonali zawierzenia Bogu i Matce Najświętszej członków swoich wspólnot.

Na zakończenie liturgii miłym akcentem dla legionistów był odczytany list od redaktor naczelnej Tygodnika Katolickiego „Niedziela” p. Lidii Dudkiewicz. Dziękowała w nim ks. Rafałowi i całej wspólnocie za zaangażowanie w propagowanie oraz promocję czasopisma. Legioniści mogli usłyszeć: „Jestem wdzięczna za Waszą troskę o to, aby każdy numer «Niedzieli» docierał do jak najszerszych rzesz Czytelników. Jest to bardzo ważne apostolstwo szczególnie teraz, gdy rozwój mediów elektronicznych coraz bardziej wypiera tradycyjne gazety. Dzięki działalności takich grup jak Legion Maryi możemy uratować gazety drukowane na papierze. Cieszę się, że w diecezji sandomierskiej mamy tak liczną grupę przyjaciół, którzy otaczają «Niedzielę» życzliwością” – pisała w odczytanym liście Pani Redaktor. Na zakończenie po wspólnej pamiątkowej fotografii wszyscy uczestnicy zjazdu zostali obdarowani drobnymi upominkami od Redakcji naszego czasopisma.

Reklama

Ze swojej strony również składam serdeczne podziękowania ks. Rafałowi i członkom Legionu Maryi za współpracę oraz systematyczną lekturę i promocję „Niedzieli”. Bóg zapłać.

Tagi:
Legion Maryi

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Srebrny jubileusz

Srebrny jubileusz

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Koniec Kościoła?

Koniec Kościoła?

Przegląd prasy 23 maja

Przegląd prasy 23 maja

Wypowiedź dnia

Wypowiedź dnia

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem