Reklama

KSm Bolesławiec
Członkowie KSM poczas bolesławieckiej akcji Flash Mob

W Bolesławcu młodzi modlą się za dzieci poczęte

2019-04-10 10:28

Katarzyna Marusiak
Edycja legnicka 15/2019, str. IV

Modlitewny Flash Mob jest wielkopostną akcją pro-life, organizowaną przez Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Polega ona na codzienej wspólnej modlitwie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji życia poczętego

W tym roku, dzięki połączeniu sił oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) z parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu wraz z ks. asystentem Mateuszem Wyspiańskim i Matki Bożej Częstochowskiej w Gościszowie przy wsparciu ks. Damiana Koniecznego, udało się zorganizować taką modlitwę w dniach 18 -24 marca br. na placu przed bolesławiecką bazyliką.

– Flash Mob był krótkim spotkaniem, podczas którego mogliśmy łączyć się z tłumem ludzi w modlitwie w intencji nienarodzonych. Godne podziwu jest to, jak wielu nas się gromadziło, a jeszcze wspanialszy jest fakt, że często postronni ludzie zatrzymywali się i dołączali do modlitwy. Flash Mob był dowodem miłości bliźniego, nawet tego jeszcze nienarodzonego, dowodem nadziei i odwagi. To możliwość pokazania mocy swojej wiary, woli modlitwy oraz tego, jak wiele możemy zrobić łącząc siły – powiedziała Martyna z KSM Bolesławiec.

„Flash Mob” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „szybki tłum”. Choć pierwszego dnia zgromadziły się tylko 34 osoby, to w następnych było nas już ok. 50. Szczytową frekwencję osiągnięto w piątek, gdy na modlitwie zgromadziło się 67 osób.

Reklama

– W akcję Flash Mob zaangażowałam się ponieważ życie dzieci nienarodzonych, poczętych oraz zagrożonych aborcją jest dla mnie niezmiernie ważne. One nie są w stanie same siebie obronić. Za to nasza modlitwa i postawa może spowodować, że rodzice takich dzieci zrezygnują z wcześniejszej decyzji o aborcji. A nawet jedna zmieniona decyzja to już sukces. Chodziło o to, aby dać świadectwo swojej wiary. Zebrać się razem i wspólnie pomóc dzieciom, by pokazać innym, że tak też można ratować życie. Niech młodzi, widząc nas, swoich rówieśników, zrozumieją, że pomaganie przez modlitwę nie jest tylko dla starszych, że modlitwa może wiele zdziałać – przekonywała jedna z uczestniczek.

– Pewnie wiele osób zastanawia się, co daje taka akcja? Na pewno pozwala na poczucie, że nie jest się bezczynnym.Daje ukojenie naszej duszy ze względu na to, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie bezbronnych, którego czasem nawet nie zauważamy. Pogłębia także nasz szacunek do życia poczętego. Biorąc udział w takiej akcji można odczuć moc, jaką daje wspólna modlitwa w jednej intencji – wyjaśnia Karolina z KSM Bolesławiec.

Chociaż ze względu na różne obowiązki, lekcje i zajęcia gromadzenie się o godz. 15.00 nie było proste, to wielu osobom udało się znaleźć czas na modlitwę.

– Włączenie się w tę modlitwę było dla mnie tak oczywiste, jak chodzenie na wykłady. Czułam wewnętrzną potrzebę, by się w to zaangażować. Obecnie wiele osób szuka wymówek, by czegoś nie robić. Jednak ta akcja pokazała, co tak naprawdę jest naszym priorytetem i czy zależy nam na losie bezbronnych, czy naprawdę doceniamy życie będące darem od Boga – dodaje Monika z KSM Bolesławiec.

KSM Bolesławiec dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami modlili się w obronie dzieci nienarodzonych. Dziękujemy za Waszą wrażliwość serc! W myśl słów św. Jana Pawła II: „Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się. Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami”. Nie zamierzamy się poddawać.

– Flash Mob to wspaniały pomysł na uświadamianie ludziom, jak ważne jest życie każdego człowieka, modląc się przy tym za tych, których życie jest niezauważone, zignorowane, a przez to zagrożone. Oni to przyszłość. Nie zabijajmy przyszłości – podsumowuje Amelka z KSM Bolesławiec.

Tagi:
modlitwa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Srebrny jubileusz

Srebrny jubileusz

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Koniec Kościoła?

Koniec Kościoła?

Przegląd prasy 23 maja

Przegląd prasy 23 maja

Wypowiedź dnia

Wypowiedź dnia

Peregrynacja w parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie

Peregrynacja w parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Odpust ku czci św. Rity w Chlebowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem