Reklama

Marek Kamiński

Bez Ciebie jesień

2017-11-20 09:34

Jadwiga Kamińska

Dolny kościół w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w listopadowy wieczór zamienił się w niezwykłą salę koncertową. Kolorowe liście, kasztany i świece rozświetlające udekorowaną scenę, stworzyły niesamowity nastrój koncertu „Bez Ciebie jesień”. Licznie zgromadzona publiczność wypełniająca po brzegi salę wielkimi brawami nagrodziła występy solistek: Barbary Orzeł, Anny Misztal, Natalii Sikory i Aleksandry Skaźnik.

W ten jesienny, listopadowy wieczór usłyszeliśmy piękne wykonanie znanych piosenek takich jak: „Stoję w oknie” Czesława Niemena, „Na Krakowskim Przedmieściu” Edyty Gepert, „Kasztany” Nataszy Zylskiej, a także tytułowej piosenki koncertu „Bez Ciebie jesień” Zdzisławy Sośnickiej.

Młodym solistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Sławomir Goniewicz (gitara elektryczna), Katarzyna Juszczak (klawisze), Dariusz Nowański (gitara klasyczna), Witold Nowański (perkusja) oraz Maria Okońska (skrzypce). Pomysłodawcą założenia zespołu jest Sławomir Goniewicz z-ca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących nr 4 w Łodzi przy ul. Krzywickiego 20.

Marek Kamiński

- Okazało się, że w tej szkole są osoby, których pasją jest muzyka. Pani Katarzyna Juszczak miała chęć nie tylko nauczać muzyki dzieci w szkole, ale także pomuzykować w wolnym czasie. W czasach studenckich sam założyłem zespół młodzieżowy. Widziałem jak jest to wartościowe spędzanie czasu i jak to scala ludzi, bo muzyka sama w sobie jest czymś niepowtarzalnym. Tutaj w szkole znalazło się miejsce dla tych, którzy chcą i lubią śpiewać – powiedział Pan Sławomir.

Reklama

Nowo powstały zespół przyjął nazwę „Oczy i Usta”. – Szukaliśmy nazwy dla zespołu, która byłaby niekonwencjonalna. Sięgnęliśmy do poezji. Nazwa zespołu to parafraza tytułu wiersza Bolesława Leśmiana „Usta i Oczy”, może dlatego, że jest u nas wiele pięknych oczu i ust w naszym zespole – wyjaśnił założyciel zespołu.

Nowo powstały zespół „Oczy i Usta” wystąpił po raz pierwszy z koncertem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła na zaproszenie proboszcza ks. kan. Wiesława Kamińskiego.

Brawa, kwiaty i owacje na stojąco były wyrazem wdzięczności za piękny śpiew i muzykę.

W zamian za uznanie zespół kilkakrotnie bisował.

Wielkie podziękowania dla Księdza Proboszcza za zaproszenie zespołu i pokazanie go szerszej publiczności. Nowemu łódzkiemu zespołowi gratulujemy premiery i życzymy wielu sukcesów.

Tagi:
spotkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Ganki” majowe

„Ganki” majowe

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Kościół nie jest nasz

Kościół nie jest nasz

Przegląd nr 20/2019

Przegląd nr 20/2019

Peregrynacja w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą

Peregrynacja w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą

Msza św. w intencji matek w Makowiskach

Msza św. w intencji matek w Makowiskach

Peregrynacja w parafii św. Jana od Krzyża w Starosiedlu

Peregrynacja w parafii św. Jana od Krzyża w Starosiedlu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem