Reklama

S.B.
Spotkanie z europoseł Jadwigą Wiśniewską

Spotkanie Jadwigi Wiśniewskiej z mieszkańcami Częstochowy

2018-06-02 16:23

s.b.

W ramach cyklu „Polska Jest Jedna” odbyło się 2 czerwca w Auli Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie spotkanie z Jadwigą Wiśniewską – posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie przybyło kilkaset osób; cała sala auli była szczelnie wypełniona sympatykami PiS-u.

Spotkanie prowadził senator Artur Warzocha (PiS), a wśród obecnych byli m.in.: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przedstawiciele Senatu i Sejmu RP, m.in. poseł Szymon Giżyński (PiS), reprezentanci władz województwa śląskiego, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, samorządowcy, członkowie Solidarności, a także media, m.in. Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Telewizja Polska, Radio „Fiat”, TV Orion i „Gazeta Częstochowska”.

Na początku spotkania krótko przemawiał Metropolita Częstochowski, którego powitano owacją. Następnie głos zabrała Jadwiga Wiśniewska, przedstawiając dotychczasowe osiągnięcia rządów kierowanych przez Beatę Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, m.in. wprowadzenie, w ramach polityki prorodzinnej, świadczenia „500+”, dzięki któremu znacznie zmniejszyło się ubóstwo wśród polskich dzieci oraz wzrosła liczba narodzin dzieci w kraju – przełamując tendencję „wymierającego narodu”. Kolejne na liście sukcesów rządowych Jadwiga Wiśniewska wymieniła obniżenie wieku emerytalnego, znaczne zmniejszenie bezrobocia oraz realizowanie ambitnego programu „Mieszkanie+”. Ten ostatni projekt również jest elementem polityki prorodzinnej. Łatwiejszy dostęp do własnych mieszkań pozwoli wielu rodzinom na decyzję o kolejnym dziecku. A właśnie o to chodzi rządzącym – o promocję rodzicielstwa i macierzyństwa. Europoseł poruszyła także sprawę edukacji dzieci i młodzieży. Podkreśliła, że organizując od wielu lat konkurs wiedzy o Zbrodni Katyńskiej miała szansę zaobserwować, jak wielu młodych ludzi interesuje się ojczyzną, jej sprawami, historią; jak wielu czyta wartościowe książki. – Świadectwem tego są 2123 prace konkursowe młodych, którym chce się głową podbijać świat, być ponad podziałami politycznymi – powiedziała Jadwiga Wiśniewska, przytaczając łączną liczbę prac nadesłanych przez młodzież w ciągu lat na konkurs katyński. Dodała, że w Dzień Dziecka 1 czerwca br. rząd premiera Mateusza Morawieckiego przyjął program „300+”, gwarantujący wypłatę 300 zł uczniom w ramach tzw. wyprawki szkolnej.

Reklama

Jadwiga Wiśniewska odniosła się również do wyzwań mających związek z geopolityką. Do najważniejszych zadań rządu zaliczyła walkę o bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz wzmacnianie obronności kraju. Zaznaczyła, że unijnym potęgom oraz środowiskom lewicowym nie podoba się repolonizacja majątku narodowego i budowanie silnej Polski, które podejmuje polski rząd. Takie działania, jak na przykład odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego, godzą w interesy firm m.in. niemieckich czy francuskich, więc ich rzecznicy ochoczo podejmują i rozpowszechniają czarny obraz Polski lansowany przez totalną opozycję. Notabene jej zwolennicy pojawili się na spotkaniu, aby go storpedować, ale Jadwiga Wiśniewska znakomicie poradziła sobie w tej sytuacji i uspokoiła prowokatorów.

S.B.
Spotkanie z europoseł Jadwigą Wiśniewską

Po jej wystąpieniu nagrodzonym rzęsistymi brawami przyszedł czas na odpowiedzi na pytania, które skierowali do Pani europoseł uczestnicy spotkania. Pytań było bardzo wiele i dotyczyły bardzo różnych spraw. Odpowiadając na nie Jadwiga Wiśniewska odniosła się m.in. do takich kwestii, jak przymusowa relokacja uchodźców, realizacja programu „Mieszkanie+” w Częstochowie czy inne bolączki naszego społeczeństwa. Obiecała, że rządzący nadal będą dokładać wszelkich starań, aby zmienić Polskę na lepsze, budować ojczyznę suwerenną i sprawiedliwą.

Tagi:
spotkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Srebrny jubileusz

Srebrny jubileusz

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Sesja Europa Christi

Sesja Europa Christi

Koniec Kościoła?

Koniec Kościoła?

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Dzień Strażaka w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

Dzień Strażaka w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem