Reklama

Mateusz Jocek
Bal rozpoczął tradycyjny polonez

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Międzypokoleniowy bal wolontariusza

2018-11-27 11:11

Mateusz Jocek

To było iście patriotyczne i charytatywne wydarzenie, które przebiegło w myśli „Caritas dla Niepodległej”, wpisując się tym samym w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 24 listopada wzięło w nim udział blisko 800 wolontariuszy. Były to zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, którym bliska jest idea bezinteresownego pomagania.

Bal został uroczyście rozpoczęty Hymnem Polski z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji z Warszawy. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych, pierwszym tańcem był polonez, którego poprowadził osobiście ks. Wiesław Kosicki. Potem już zabawa w takt zagrany przez Orkiestrę oraz DJ aż do północy. W balu uczestniczyło wiele wspaniałych osób, m.in. Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Agata Grula, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, czy Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk dypl. Piotr Chudzik.

Reklama

- Dla as to wielkie wydarzenie, święto Caritas, wpisujące się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także podkreślające rolę charytatywności w naszej Ojczyźnie. Bo czymże byłaby współczesna Polska bez wzajemnej bezinteresownej pomocy darczyńców i wolontariuszy, nas wszystkich? Dziękuję wszystkim, że byli z nami w tym dniu – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Dochód z biletów - cegiełek przekazany został na zakup wymarzonych prezentów świątecznych dla małych podopiecznych Caritas w ramach akcji „Prezenty z nieba”. W najbliższą sobotę, 1 grudnia, o godz. 9.30 wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej wręczą prezenty ok. 100 dzieciom w wieku od 3 do 13 lat.

Tagi:
Caritas

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Srebrny jubileusz

Srebrny jubileusz

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Radość życia! - Marsz dla Życia i Rodziny

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Kierunek lekarski na częstochowskim UJD

Sesja Europa Christi

Sesja Europa Christi

Koniec Kościoła?

Koniec Kościoła?

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Uczyłam się miłości od Jana Pawła II

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Św. Rita w parafii Narodzenia NMP w Turowie

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Częstochowa: 25. rocznica święceń kapłańskich

Dzień Strażaka w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

Dzień Strażaka w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem