Reklama

Joanna Ferens

Tak. Pomagam!

2018-12-18 11:05

Joanna Ferens
Edycja zamojsko-lubaczowska 51/2018, str. VII

Już po raz piętnasty odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!” zorganizowana przez Caritas Polska. Również wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rejonu biłgorajskiego włączyli się w tę akcję i w dniach 7-8 grudnia br. zbierali żywność w wyznaczonych sklepach powiatu biłgorajskiego.

Wolontariusze, ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki z logo Caritas, wraz z opiekunami zbierali produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, konserwy mięsne i rybne oraz słodycze dla dzieci. Z nich najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Paczki żywnościowe, złożone z produktów zebranych przez wolontariuszy Caritas, trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Reklama

Koordynator Szkolnych Kół Caritas w rejonie biłgorajskim Mirosław Kita podkreśla, że jest to akcja na ogromną skalę, aby można było pomóc jak największej liczbie osób. – Jest to piękna, cykliczna akcja, w którą zaangażowanych jest mnóstwo Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, a także wolontariuszy indywidualnych. Dary te trafiają do osób z danego rejonu lub do potrzebujących uczniów szkół, z których wywodzą się poszczególne Koła Caritas. Zbieramy żywność w Biłgoraju, w Tarnogrodzie, we Frampolu i w Zwierzyńcu, gdzie akcję przeprowadza koło Caritas z Tereszpola – wskazał.

Mirosław Kita dodaje, ilu wolontariuszy angażuje się w akcję w rejonie biłgorajskim i opowiada o ich entuzjazmie i chęci niesienia pomocy: – W zbiórkę w naszym regionie zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy. To ogromna liczba młodych ludzi, którzy nie wahają się poświęcić swojego wolnego czasu, aby sprawić drugiemu człowiekowi choć odrobinę przyjemności. Generalnie młodzież zbiera żywność dla swoich koleżanek i kolegów i dla ich rodzin, zaś wszelką nadwyżkę, jaką będzie dane koło miało, przywozi nam do biura i my w każdy czwartek te produkty rozdajemy osobom potrzebującym, które się do nas zgłoszą – podkreśla Mirosław Kita i dodaje: – Nasze Szkolne Koła Caritas działają bardzo prężnie. Są aktywne na wielu polach i chcą nieść pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Dlatego też włączamy się w różnorodne akcje na terenie Biłgoraja, jeśli tylko widzimy, że zachodzi potrzeba niesienia pomocy. Nasz udział w akcji „Tak. Pomagam!” jest czymś, na co wolontariusze czekają, prześcigają się w pomysłach i angażują się całym sercem. I za to wszystko chcę tym młodym ludziom bardzo gorąco podziękować.

Tagi:
Caritas

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Caritas

Caritas

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Premiera Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem