Reklama

Serwis

Ks. Krzysztof Żero
Edycja podlaska 13/2004

6 marca w Drohiczynie odbył się I Diecezjalny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 40 osób z 10 parafii. Organizatorem turnieju był ks. Krzysztof Domaraczeńko - prefekt z Perlejewa, funkcję sędziego pełnił Krzysztof Kalinowski.

12-13 marca w Ciechanowcu odbyły się rekolekcje wielkopostne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej połączone z warsztatami muzycznymi. Organizatorem spotkania był asystent KSM, ks. Andrzej Lubowicki - prefekt z Hajnówki, warsztaty prowadził ks. Marcin Kuśmirek - prefekt z Ciechanowca.

12-13 marca w Domu „Miłosierdzie” im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim odbyły się rekolekcje dla przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. W spotkaniu zorganizowanym przez ks. dyrektora Walentego Wojtkowskiego uczestniczyły 33 osoby z 10 oddziałów parafialnych Caritas.

13 marca w Drohiczynie z udziałem bp. Antoniego Dydycza odbyło się spotkanie nowo powołanej Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

14-15 marca bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Bp. Męczennika w Narwi, podczas której 31 młodych ludzi przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Parafia powstała w 1528 r., liczy ok. 1000 wiernych. Proboszczem parafii od 2003 r. jest ks. Zbigniew Niemyjski.

17-18 marca bp Antoni Dydycz uczestniczył w Warszawie w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

W okresie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Drohiczyńskiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Kromka chleba”. We wszystkich parafiach naszej diecezji jest rozprowadzany tzw. „chleb miłości”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc ubogim i bezdomnym.

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej poszukuje chętnych i zaprasza do współpracy nauczycieli i wychowawców (z ukończonym kursem dla wychowawców) w organizowaniu i prowadzeniu letnich kolonii wypoczynkowych dla dzieci niepełnosprawnych i z rodzin będących w trudnych warunkach materialnych. Zgłoszenia należy kierować pod adres: Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn n. Bugiem. Tel. (0-85) 6557747 lub 0608380371.

23-25 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbędzie się Sympozjum z teologii moralnej na temat: Pytania o wartości u podstaw integracji europejskiej. Podczas spotkania m.in. zostaną wygłoszone referaty: O podstawach społecznej polityki europejskiej - ks. prof. dr hab. Andrzej Dziuba (KUL); Aksjologiczny wymiar narodowego dziedzictwa kulturowego w kontekście integracji europejskiej - ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski SDB (UKSW); Cnoty Europejczyka - o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk OFM Cap (KUL) i Szacunek dla człowieka nienarodzonego. Wybrane aspekty obrony życia ludzkiego - dr Józef Fąk (Siedlce).

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem