Reklama

Bożena Sztajner/Niedziela

Biskup nominat A. Przybylski spotkał się z redakcją „Niedzieli”

2017-05-24 15:00

Ks. Mariusz Frukacz

„Czuje się tutaj jak u siebie. Bardzo dziękuję za przyjaźnie, za pomoc i za towarzyszenie mojemu kapłaństwu” – powiedział do pracowników redakcji „Niedzieli” biskup nominat Andrzej Przybylski, który 24 maja spotkał się ze wspólnotą redakcyjną.

Spotkanie w siedzibie redakcji „Niedzieli” w Częstochowie rozpoczęło się od modlitwy w intencji redakcji „Niedzieli” i dzieł tygodnika, której przewodniczył biskup nominat.

Witając Księdza Biskupa Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli” powiedziała, że „Ksiądz Biskup jest wymodlony przez nas wszystkich. Cieszymy się, że mamy Księdza Biskupa jako domownika i jako sąsiada, i że możemy być razem w Chrystusie. Adoptujemy Księdza Biskupa w naszych modlitwach. Szczególnie będziemy pamiętać u Matki Bożej Jasnogórskiej”.

W swoim słowie do pracowników „Niedzieli” biskup nominat powiedział: „Dziękuję Bogu za „Niedzielę” i za dary przyjaźni. Każda z tych twarzy, którą tutaj oglądam to moi serdeczni przyjaciele i współpracownicy”.

Reklama

„Niedziela” to jedno z pierwszych środowisk, które odwiedzam. „Niedziela” jest mi bardzo bliska. Z „Niedzielą” jest tak jak z Panem Bogiem. Trudno od Niego uciec. Ciągle do Niego się wraca, kocha. W moim życiu tak właśnie było. Ciągle do „Niedzieli” powracałem, raz w takiej roli, raz w innej. To jest taka miłość, która trwa, przyciąga, która jest też wielką troską” – kontynuował biskup nominat Andrzej Przybylski.

Bożena Sztajner/Niedziela

Odnosząc się do swojego zawołania biskupiego: „In Christo” (w Chrystusie) podkreślił, ,ze „te słowa wziąłem ze św. Pawła, który dla mnie jest bardzo mądrym i ważnym teologiem” - Św. Paweł przeżył właściwie dwa nawrócenia. To pierwsze pod Damaszkiem, kiedy potem jako gorliwiec chciał wszystko robić dla Chrystusa. Potem jednak doświadczył słabości i zobaczył, że te wspólnoty, które zakładał też przeżywają trudności. Św. Paweł zrozumiał, że wszystko musi robić w Chrystusie. W tych duchu staję przed wami – podkreślił biskup nominat i dodał: „Proszę was modlitwę, ale też proszę o przyjaźń”.

Ksiądz Biskup nominat spotkał się również z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem – Honorowym Redaktorem Naczelnym "Niedzieli".

Biskup nominat Andrzej Przybylski był pracownikiem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W „Niedzieli” prowadził własną rubrykę pt. „Gadu-gadu z księdzem”. W niej udzielał odpowiedzi na pytania, które spływały do redakcji drogą e-mailową i poprzez sms-y. Wiele pytań kierowanych do rubryki „ Gadu-gadu z księdzem” dotyczyło moralności chrześcijańskiej, jak np. antykoncepcji, czystości przedmałżeńskiej. Ks. Przybylski podejmował takie zagadnienia, jak: miłość Boga i bliźniego, Eucharystia, małżeństwo, godność kobiety, moralność chrześcijańska. Odpowiadał na pytania m.in. czy alkoholik to niepraktykujący abstynent, dlaczego Bóg przyjął ciało, czy naprawdę musimy się żenić, gdzie jest w końcu Dobry Łotr, jak postępować z ateistą, Kościół polski czy Kościół w Polsce, czy całowanie jest grzechem?

W serii Biblioteki „Niedzieli” opublikował książkę dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Wspólnota wiary i działania” (1998), która była pierwszym podręcznikiem dla KSM-u w archidiecezji częstochowskiej oraz „Gadu-gadu z księdzem” (2008).

Za zaangażowanie w dziele ewangelizacji poprzez media otrzymał nagrodę redaktora naczelnego „Niedzieli” Medal „Mater Verbi” (2009).

Tagi:
bp Andrzej Przybylski

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Liturgia Wigilii Paschalnej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Życzenia abp. Wacława Depo

Życzenia abp. Wacława Depo

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Liturgia Wielkiego Piątku w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta

Liturgia Wielkiego Piątku w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie...

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem