Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Zaproszeni do relacji z Jezusem. Modlitwa w dolinie św. Wendelina w Rudzicy

 Część wiernych przyszła w procesji.

Monika Jaworska

Część wiernych przyszła w procesji.

W dolinie św. Wendelina w Rudzicy sprawowano plenerową Mszę św. odpustową za wstawiennictwem tutejszego patrona. To miejsce można odwiedzić w każdej chwili.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na coroczny odpust przy kaplicy w farskim lesie przybyli pielgrzymi z różnych stron diecezji i Polski, w tym wierni idący w dwóch procesjach – z tutejszego kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela i drugiej – z Bronowa.

Jesteśmy tu pierwszy raz po pandemicznej przerwie, a stęskniliśmy się już za tym miejscem. To głęboka duchowo uroczystość w szczególnym leśnym otoczeniu, gdzie można jeszcze bardziej doświadczyć Pana Boga, wyciszyć się i pomodlić o zdrowie przez wstawiennictwo św. Wendelina – mówią Monika i Tomasz ze Śląska Cieszyńskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Były obecne strażackie poczty sztandarowe i grała orkiestra dęta.

Reklama

Gromadzimy się w dolinie św. Wendelina przede wszystkim po to, aby uczcić naszego patrona. Tradycyjnie prosimy Pana Boga też o urodzaje – podkreślił proboszcz parafii w Rudzicy ks. Jacek Wójcik. Wraz z nim przy ołtarzu modlił się emeryt ks. Rudolf Wojnar, wikariusz ks. Mateusz Styczeń, diakon Józef Skórzok, a Mszy św. przewodniczył o. Rafał Kogut OFM. W kazaniu nawiązywał do powoływania uczniów przez Pana Jezusa. – Pan Jezus zaprasza nas do wejścia z Nim w bliską i osobistą relację. On uzdalnia nas do kochania Boga i drugiego człowieka. Gdy apostołowie odpowiedzieli na to zaproszenie, wówczas zdecydowanie zmieniło się ich życie. Św. Wendelin również odpowiedział na zaproszenie, stając się uczniem Pana, zjednoczonym z Nim, człowiekiem modlitwy – mówił franciszkanin z Cieszyna.

Po Mszy św. pielgrzymi czerpali wodę ze studni obok kaplicy, ufając że stosowana z wiarą przyniesie chorym zdrowie. Pątnicy zwrócili również uwagę na pogodę w kontekście daru od Pana – ten dzień był deszczowy, ale na Mszy św. w ogóle nie padało. Zaczęło znów padać po uroczystości.

Do doliny św. Wendelina w Rudzicy można przyjechać w każdej chwili, zatopić się w modlitwie, wyciszyć w otoczeniu leśnym i przy okazji zaczerpnąć wodę ze studni, która - stosowana z wiarą - może przynieść łaskę zdrowia.

Podziel się:

Oceń:

2022-05-18 21:11

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

„Bóg współdziała z tymi, którzy Go miłują” – powiedział dziś w Licheniu bp Krzysztof Wętkowski. Ordynariusz diecezji włocławskiej przewodniczył sumie odpustowej w licheńskiej bazylice. Dziś, 2 lipca, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, która została ustanowiona w 2005 roku przez watykańską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Więcej ...

Francja: Kapitan siatkarzy kończy karierę i wstępuje do opactwa

2024-04-30 07:47
Ludovic Duée

fr.wikipedia.org

Ludovic Duée

Kapitan drużyny Saint-Nazaire - nowych zdobywców tytułu mistrzów Francji w siatkówce, 32-letni Ludovic Duee kończy karierę sportową i wstępuje do opactwa Lagrasse. Jak poinformował francuski dziennik „La Croix”, najlepszy sportowiec rozegrał swój ostatni mecz w niedzielnym finale z reprezentacją Tours 28 kwietnia i teraz poprosi o dołączenie do tradycjonalistycznej katolickiej wspólnoty kanoników regularnych w południowo-francuskim departamencie Aude.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst