Niedziela na Podbeskidziu

Piłkarscy mistrzowie diecezji

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Piotr Górecki

Po emocjonujących rozgrywkach piłkarskie mistrzostwo diecezji zdobyli lektorzy młodsi z Pogórza i ministranci z Jawiszowic.

Pierwsze po pandemii 14. letnie finały Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosko Cup zorganizowane przez Stowarzyszenie Persette z Jaworza rozegrano na bielskim stadionie „Sprint”. Zagrało 14 drużyn w kategorii „lektor młodszy” i 7 w kategorii „ministrant”.

Wśród lektorów młodszych mistrzem diecezji został zespół z parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu, wygrywając 2:1 z lektorami ze św. Jakuba w Rzykach. 3. miejsce przypadło drużynie parafii Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu k. Żywca, która wygrała 1:0 z chłopcami z parafii Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach.

Cieszę się, że nasi zawodnicy zdobyli podwójną koronę turnieju, wygrywając teraz i na hali. Stało się to dzięki Bożej pomocy, determinacji zawodników i trenera Tomasza Dybczyńskiego – mówi opiekun pogórskich lektorów Piotr Górecki.

W kategorii „ministrant” najlepsi okazali się zawodnicy z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach, którzy wygrali 1:0 z drużyną z Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi. 3 miejsce zdobyli reprezentanci Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy, wygrywając 1:0 z drużyną parafii Dobrego Pasterza w Istebnej.

Jak podkreśla pomysłodawca turnieju ks. Marcin Pomper z członkami sztabu organizacyjnego, rozgrywki są dobrze wykorzystanym czasem, radosną piłkarską zabawą, która pozwala realizować słowa patrona turnieju św. Jana Bosko: „Boisko żywe, diabeł martwy, boisko martwe, diabeł żywy”.

Końcem sierpnia na boisku w Jaworzu odbędzie się mecz o Superpuchar Bosko Cup, w którym Pogórze zmierzy się z Rzykami.

2022-07-06 20:58

Kamil Glik jedzie na mundial

Kamil Glik pozostanie w kadrze na mistrzostwa świata w Rosji - poinformował lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?