Reklama

IX edycja familijnego Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”

2018-08-02 16:14

AKW

www.zespolslask.pl

11 i 12 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na IX edycję familijnego Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich, kultywowanych w tym regionie. Wstęp wolny.

Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie. Jak co roku do muzycznego współzawodnictwa staną sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk” od godz. 9:00. Koncert laureatów - tego samego dnia o godz. 15:00.

Reklama

Wśród innych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Grzegorz Poloczek, Blue Party i Kwaśnica Bawarian Show. Znanych i lubianych przebojów w ich wykonaniu będzie można posłuchać w niedzielę 12 sierpnia.

Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również najlepsi drwale, których widowiskowe zawody w ramach Mistrzostw Polski Drwali rozpoczną się w niedzielę od godz. 8:30 i potrwają do 17:30. Zobaczymy także rywalizację w timbersport czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Na Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports zapraszamy w sobotę o godz. 16:00. Także w sobotę o godz. 13:30 w ramach Regionalnych Dni Lasu, zostanie posadzony „Dąb Niepodległości”.

Wśród dodatkowych atrakcji m.in. stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Po raz pierwszy zaproszenie na „Cietrzewisko” przyjęli krakowscy Bracia Kurkowi, którzy przyjadą ze swoją wystawą pamiątek. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie, przyjadą także drwale z Białorusi, którzy gościnnie zaprezentują swój kunszt. Nie zabraknie stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”.

Program imprezy:

IX Piknik Leśno - Łowiecki „Cietrzewisko” 11-12 sierpnia 2018 roku

Program imprezy:

IX Piknik Leśno - Łowiecki „Cietrzewisko” 11-12 sierpnia 2018 roku

Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

SOBOTA - 11 sierpnia

9:00 - VIII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

13:30 - Regionalne Obchody Dni Lasu, sadzenie „Dębu Niepodległości”

15:00 - Galowy koncert wraz z ogłoszeniem wyników Konkursu Sygnalistów Myśliwskich oraz VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – scena na dziedzińcu

16:00 - XV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl TIMBERSPORTS – scena plenerowa

20:30 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny - „A to Polska właśnie” – scena na dziedzińcu

NIEDZIELA - 12 sierpnia

8:30 - Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Drwali

9:00- Konkurencje w ramach Mistrzostw Polski Drwali - Zespół Pałacowo-Parkowy

11:00 - Msza św. Hubertowska w kościele św. Trójcy w Koszęcinie

14:00 - Grzegorz Poloczek – scena na dziedzińcu

15:00 - Mistrzostwa Polski Drwali – okrzesywanie – Zespół Pałacowo-Parkowy

16:30 - Blue Party – scena na dziedzińcu

17:30 - Mistrzostwa Polski Drwali – uroczysta dekoracja – scena na dziedzińcu

18:30 - Kwaśnica Bawarian Show – scena na dziedzińcu

Dodatkowe atrakcje:

Stoiska promocyjne i edukacyjne Lasów Państwowych

Kuchnia śląska, pokaz i degustacja tradycyjnej kuchni myśliwskiej „Dobre z Lasu”

Pokaz rzeźbienia w drewnie

Wystawa trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” w Koszęcinie

Wystawy pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej

Wystawa pamiątek Bractw Kurkowych okręgu krakowskiego

Aleja rękodzielników

Występ gościnny drwali – reprezentacja Białorusi

Stoiska wystawiennicze: Husqvarna, Makita i Stihl

Stoiska edukacyjne

WSTĘP WOLNY!

Tagi:
piknik

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem