Reklama

Niedziela Wrocławska

Konkurs biblijny dla szkół podstawowych [Zaproszenie]

Karol Porwich/Niedziela

Szkoła Podstawowa nr 158 im Jana Kilińskiego w Warszawie zaprasza do udziału w VII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym pod tytułem „Z Biblią na co dzień”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i dotyczy treści związanych z czterema Ewangeliami. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ok 150 uczestników z 27 szkół.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna edycja Konkursu obejmuje przypowieści Pana Jezusa zawarte w Ewangelii św. Mateusza i nosi tytuł: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?”. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie plastycznej jeden z cudów Pana Jezusa, zaś multimedialnej i literackiej wybranego przez ucznia klas 4-8 szkoły podstawowej rozdziału Ewangelii św. Mateusza - wskazują organizatorzy.

Więcej informacji o konkursie:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kategoria dla uczniów klas I-VIII

- Konkurs plastyczny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” Uczestnicy wykonują pracę plastyczną wybierając jeden z cudów Pana Jezusa opisany w Ewangelii św. Mateusza. Praca ma na celu ukazanie boskiej mocy Pana Jezusa w odpowiedzi na wołanie o pomoc w trudnych sytuacjach naszego życia. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne, na podstawie którego fragmentu Pisma Świętego powstała. Technika wykonania: dowolna, płaska, format dowolny

Kategoria dla uczniów klas IV-VIII

Konkurs multimedialny: “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę multimedialną, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii w formie multimedialnej. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Technika wykonania: prezentacja multimedialna - ok 10 slajdów, film - do 3 minut.

Konkurs literacki : “Opowiesz mi historię życia Pana Jezusa?” - Uczestnik wybiera jeden rozdział Ewangelii św. Mateusza i na jego podstawie tworzy pracę literacką, w której ukazuje życie Pana Jezusa i Jego nauczanie. Praca ma na celu opowiedzenie o życiu i nauczaniu Pana Jezusa współczesnym językiem z zachowaniem przesłania Ewangelii. Pracę należy zatytułować i wskazać sigla biblijne rozdziału, na podstawie którego powstała praca oraz podpisać imieniem i nazwiskiem autora, a także wskazać szkołę. Forma pracy: dowolna literacka, max 2 strony A4

Reklama

Konkurs “Z Biblią na co dzień” składa się z dwóch etapów. Szkolny - na każdym poziomie należy wybrać 3 najlepsze prace i wysłać do Organizatora. Finał: z przesłanych prac plastycznych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na każdym z wymienionych poziomów, czyli: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8. Finał - z przesłanych prac multimedialnych zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i  na poziomie klas 7-8. Finał - z przesłanych prac literackich zostaną komisyjnie wybrani zwycięzcy: na poziomie klas 4-6 i na poziomie klas 7-8

- Szkoła - katecheta przesyła zbiorczo prace plastyczne na adres Organizatora konkursu: Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana Kilińskiego, ul. Ciasna 13, 00-232 Warszawa do 30 kwietnia 2024 roku. (Liczy się data stempla pocztowego)
- Szkoła - katecheta przesyła prace multimedialne na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.
- Szkoła - katecheta przesyła prace literackie na adres mailowy Organizatora konkursu: konkursybiblijne@gmail.com do 30 kwietnia 2024 roku.

Na adres mailowy Organizatora do dnia 30 kwietnia 2024 roku Szkoły - katecheci przesyłają zbiorową listę uczniów z danej placówki, biorących udział w konkursie, ze wskazaniem jaka praca została nadesłana: plastyczna, literacka, czy multimedialna. (word)

Patronat nad konkursem objęła Niedziela Wrocławska.

Podziel się:

Oceń:

2024-04-19 17:46

Wybrane dla Ciebie

Skłonić do refleksji

2024-05-20 22:09

Mateusz Góra

– Zaczęło się od tego, że otworzyłam Biblię i trafiłam na Mądrość Syraha, dokładnie na fragment, który otwiera całą sztukę – wspomina proces tworzenia autorka scenariusza.

Więcej ...

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek - kompozytor, laureat Oscara

2024-05-21 12:48

PAP/Adam Warżawa

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor muzyki filmowej, laureat Oscara za muzykę do "Marzyciela", twórca festiwalu Transatlantyk. Miał 71 lat. Informację podała Polska Fundacja Muzyczna.

Więcej ...

Abp Gądecki: kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i zamienić na inny

2024-05-21 14:42

Karol Porwich / Niedziela

„Niech nad waszą kapłańską służbą pośród Polonii i nie tylko czuwają słudzy Boży kard. August Hlond i ks. Ignacy Posadzy. Traktujcie poważnie wasze kapłaństwo, bo kapłaństwo to nie jest fach, który można rzucić i w każdej chwili zamienić na inny. Kapłaństwo jest wieczne” - mówił abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył w poznańskiej katedrze uroczystej Mszy św., połączonej z udzieleniem święceń diakonatu czterem alumnom i święceń prezbiteratu trzem diakonom Towarzystwa Chrystusowego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Największą wartością człowieka jest służba innym

Wiara

Największą wartością człowieka jest służba innym

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 21.): Egoista

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP ws. opublikowanego przez...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj