Reklama

Gorzów Wlkp.

Na chwałę Bożą

23 listopada w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. odbył się VII Przegląd Piosenki Religijnej "Cecyliada 2002". W tegorocznym śpiewaniu na chwałę Bożą wzięło udział dziesięć schol i chórów z gorzowskich parafii. Przegląd przygotowało Duszpasterstwo Akademickie prowadzone przez ks. Wojciecha Jurka.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Cecyliadę rozpoczęto uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. prał. Romana Harmacińskiego, proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Następne dwie i pół godziny wypełniła muzyka i śpiew. Każdy występ poprzedzała krótka prezentacja wykonawców, dokonywana przez prowadzącą koncert Agatę Gołąbek. Artyści musieli zaprezentować dwie pieśni, z których jedna nawiązywała do tematu Eucharystii. Najliczniejszą grupę (kilkadziesiąt osób) tworzyły dwa chóry: katedralny i z Białego kościółka. Niektórzy wykonawcy pokusili się także o prezentację własnych kompozycji. Wszyscy przybyli mogli jednak często włączać się w śpiew, zwłaszcza gdy zabrzmiały tak znane utwory jak: Oto są baranki młode, Jeśli radość w sercu chcesz mieć, Godzien, o godzien czy Emmanuel. Kilkakrotnie radość ze wspólnej modlitwy i uznanie dla śpiewających artystów wyrażano klaskaniem. W końcu, cokolwiek czynimy, robić to mamy na chwałę Bożą. Na koniec gościnnie wystąpił popularny, gorzowski zespół "PA-TU", który tworzą młodzi ludzie związani z pielgrzymką diecezjalną z Gorzowa na Jasną Górę. Grupa wykonała kilka utworów, uświetniając w ten sposób i tak udaną Cecyliadę.
Oto pełny zestaw wykonawców, w kolejności występu: chór parafialny z Białego kościółka "Deo Gratias", schola dziecięca z parafii pw. Świętej Trójcy, schola młodzieżowa z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, franciszkańska schola dziecięca "Z Pasterzem", chór katedralny "Adoramus Te", schola dziecięca z parafii pw. św. Wojciecha "Nutki Bożej Radości", schola dziecięca z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, schola dziecięca z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, schola gimnazjalna oraz schola dziecięca "Chwasty Bożej Miłości", obydwie z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której modlił się o. Pio

Relikwiarz św. Gemmy Galgani w kościele na wrocławskich
Partynicach

Agata Pieszko

Relikwiarz św. Gemmy Galgani w kościele na wrocławskich Partynicach

Pierwszą świętą, która zmarła i została kanonizowana w XX wieku, była Gemma Galgani. Święty Ojciec Pio wyznał kiedyś, że codziennie modlił się za jej wstawiennictwem, ucząc się od niej pokory i umiejętności przyjmowania cierpienia. I nie był to jedyny święty, który zafascynował się ufnym podejściem do życia i cierpienia tej młodziutkiej włoskiej dziewczyny. Święty papież Paweł VI powiedział o niej: „Córka męki i zmartwychwstania, umiłowana córka Kościoła, który sama czule miłowała”.

Więcej ...

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Karol Porwich/Niedziela

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie, aby przez 9 dni odmawiała szczególne modlitwy i tym samym sprowadzała rzesze grzeszników do zdroju Jego miłosierdzia.

Więcej ...

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na modlitwie

2026-04-10 22:59
Śp. Jacek Magiera

PAP/Leszek Szymański

Śp. Jacek Magiera

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o śmierci Jacka Magiery - drugiego trenera reprezentacji Polski w sztabie selekcjonera Jana Urbana.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Biskup Ryszard Kasyna: Zwróciłem się z prośbą do...

Wiadomości

Biskup Ryszard Kasyna: Zwróciłem się z prośbą do...

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na...

Wiara

Śp. Jacek Magiera: Najważniejsze decyzje podejmowałem na...

Nie żyje Jacek Magiera - drugi trener reprezentacji Polski...

Wiadomości

Nie żyje Jacek Magiera - drugi trener reprezentacji Polski...

Osiem słów Zmartwychwstałego:

Wiara

Osiem słów Zmartwychwstałego: "Weźmijcie Ducha...

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Wiadomości

Policja podała prawdopodobną przyczynę pożaru krzyża w...

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie...

Kościół

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie...

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Kościół

Parafianie czekają na cud. Wierni będą modlić się w...

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...

Kościół

Akt wandalizmu w Poniedziałek Wielkanocny. Zniszczono okna...