Reklama

Felietony

Uśmiechnięta nagonka

2024-07-10 06:17
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Jeśli ktoś miał wątpliwości jakie jest nastawienie głównej partii władzy do informacji o traktowaniu księdza Michała Olszewskiego, to po tym co pokazała Platforma Obywatelska w swoim spocie – nie powinien mieć już żadnych złudzeń.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podkreślam, że nie odnoszę się do zarzutów, jakie są kapłanowi stawiane, choć oskarżanie go w śledztwie dotyczącym uzyskania przez prowadzoną przez niego Fundację „Profeto” środków na wybudowanie kompleksu pomocy pokrzywdzonym „Archipelag - Wyspy wolne od przemocy”, które na ten cel zostały przeznaczone brzmi co najmniej niepoważnie. Do momentu wyroku ks. Olszewski jest niewinny, czego zdają się nie rozumieć autorzy filmiku Koalicji Obywatelskiej, która wypuściła spot, w którym zarzuca księdzu Olszewskiemu, że „przywłaszczył sobie miliony”, mimo iż prokuratura nie zarzuciła mu ani kradzieży (art. 278 KK), ani przywłaszczenia (art. 284 KK), na co uwagę zwrócił obrońca kapłana, mec. Krzysztof Wąsowski.

Wyjątkowy niepokój powinno wywoływać traktowanie ks. Olszewskiego, który w długiej relacji opisywał jak pozbawiano go snu i pożywienia, traktując gorzej niż zwierzę. Zamiast refleksji w obozie władzy, uruchomiono na niego jeszcze nagonkę, wprowadzając ludzi w błąd, poprzez zestawianie zarzutów o tortury (które dotyczyły zachowań ABW i policji) ze słowami mec. Wąsowskiego o „fantastycznej robocie”, które dotyczyły Służby Więziennej. Prosta, by nie powiedzieć prostacka manipulacja ma zarzuty o tortury zamienić w farsę i wykpić. Mimo iż Rzecznik Praw Obywatelskich napisał w komunikacie, że informacje, które pojawiły się w mediach „dają podstawy do przypuszczenia, że funkcjonariusze Policji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego naruszyli prawa ks. Michała O. podczas jego zatrzymania”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Odważny jak Roman Giertych

W tym świetle jeszcze bardziej obrzydliwe jest to, co dla celów politycznych robi się ks. Olszewskiemu. Wszystko to ku uciesze antyklerykalnie gawiedzi, bo przecież o to w tym graniu na najniższych instynktach chodzi. Jakby tego było mało spot zamyka Roman Giertych, który zwraca się wprost do Jarosława Kaczyńskiego per „Jarku” i mówi, że „niewinni nie mają czego bać”. Ciekawe, że mówi to człowiek, który w 2020 roku, gdy wybuchła afera w sprawie wyłudzeń milionów złotych ze spółki Polnord – zemdlał w trakcie przeszukania w jego willi, a później jak wyzdrowiał, wyjechał z kraju i mieszkał kilka lat we Włoszech skąd nie wracał do Polski nawet na czas kampanii wyborczej, mimo iż był kandydatem w wyborach. Wrócił dopiero wtedy, gdy jego kolega, Donald Tusk wrócił do władzy, a on, Roman Giertych uzyskał immunitet. Taki jest dziś „odważny”, że mimo iż ma status podejrzanego, nie stawia się na wezwania Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo ws. afery Polnord.

Reklama

Platforma Obywatelska w swoim przekazie pokazuje jak łatwo można manipulować opinią publiczną, wykorzystując nienawiść i nieprawdziwe informacje, żeby osiągnąć polityczne cele. Zamiast wziąć na siebie odpowiedzialność za działanie służb i odpowiedzieć na poważne zarzuty dotyczące traktowania ks. Olszewskiego, wolą skierować złe emocje części elektoratu na sensacyjne i wątpliwe moralnie oskarżenia. To pokazuje, jak daleko można się posunąć, by chronić własne interesy kosztem jednostki. Ksiądz Michał Olszewski stał się ofiarą nie tylko politycznej walki, ale także obojętności wobec podstawowych zasad sprawiedliwości i człowieczeństwa.

Ta uśmiechnięta nagonka na księdza, jest smutnym świadectwem tego, jak nisko można upaść w politycznej grze. Niezależnie od tego, jakie będą wyniki śledztwa i procesów, jedno jest pewne – ta sytuacja ujawnia nie tylko determinację i bezczelność ekipy władzy, ale i słabość systemu, w którym można bezkarnie deptać godność człowieka w imię politycznych zysków.

Podziel się:

Oceń:

+16 -1

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Diabelski młyn

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Kilka dni temu rozmawiałem z człowiekiem, który kilkadziesiąt lat temu wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i obserwuje polską politykę, acz ocenia przez pryzmat miejsca, w którym teraz żyje i pracuje – kraju uważanego za wzór dojrzałej demokracji. Dodam tylko, że w ostatnich latach mocno spolaryzowanego i kołysanego przez różnego rodzaju wewnętrzne spory typu ruch Black Lives Matter, czy „kultura woke” i wszystko co z tym związane.

Więcej ...

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

2024-07-23 10:01

Profeto

Dr Michał Skwarzyński, który jest jednym z obrońców księdza Olszewskiego, w rozmowie z telewizją wPolsce ujawnił kolejne informacje na temat swojego klienta. Okazuje się, że niektóre szykany ze strony Prokuratury Krajowej jeszcze się nie zakończyły. Adwokat przekazał też, że w najbliższym czasie do instytucji europejskich trafią jego skargi ws. tortur, które stosowano wobec duchownego - czytamy na portalu wpolityce.pl.

Więcej ...

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy

2024-07-24 07:15

Karol Porwich/Niedziela

Pieszo, na rowerach, na wózkach lub na rolkach - w sierpniu z Warszawy wyruszy sześć pielgrzymek na Jasną Górę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Kościół

Co się dzieje u ks. Olszewskiego?

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Wiadomości

Posłowie po raz kolejny pytają o przyczyny rezygnacji z...

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Wiara

Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy jesteście...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Kościół

Jerozolima: sensacyjne odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Wiara

Świadectwo: Mama, tata i dziewięciu synów. Bo...

Historyczna decyzja Watykanu

Wiara

Historyczna decyzja Watykanu

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...

Wiadomości

Kard. Ryś na pogrzebie Jerzego Stuhra: dla mnie został na...