Reklama

Wiadomości

Niedziela Ogólnopolska 52/2012, str. 6

Z Watykanu

Papież w przestrzeni cyfrowej

Podczas audiencji generalnej 12 grudnia br. Ojciec Święty wysłał osobiście z tableta pierwszą wiadomość na swój profil na Twitterze. Obserwowali to wierni zgromadzeni w Auli Pawła VI. Pierwszy tweet na profilu Benedykta XVI brzmi: „Drodzy przyjaciele, z radością łączę się z wami przez Twittera. Dziękuję za wasze liczne odpowiedzi. Z serca wam błogosławię”.

Liczba użytkowników Twittera, którzy obserwują profil Benedykta XVI w ośmiu wersjach językowych, wynosi już około miliona. Są to wpisy w językach: angielskim, hiszpańskim, włoskim, arabskim, francuskim i polskim. W ostatnich tygodniach wysłano do Ojca Świętego liczne pytania i pozdrowienia z całego świata.

Reklama

Obecność Ojca Świętego Benedykta XVI na Twitterze jest przesłaniem nadziei dla współczesnego człowieka i zachętą dla chrześcijan, aby ich głos był obecny w przestrzeni publicznej - tak wysłanie pierwszego papieskiego tweeta skomentował dla agencji włoskiego Episkopatu SIR sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu ks. prał. Paul Tighe.

Audiencja Generalna

Dostrzegajmy Boga w świecie

Podczas audiencji generalnej 12 grudnia br. Ojciec Święty powiedział w katechezie, że zadaniem chrześcijan jest dostrzeżenie i świadczenie o obecności Boga w świecie. Przypomniał poszczególne etapy objawiania się Boga w ludzkiej historii, która jest czasem tej obecności. Benedykt XVI zaznaczył, że w Jezusie z Nazaretu Bóg ukazuje swoje oblicze i pragnie decyzji człowieka, aby Go rozpoznał i poszedł za Nim. - Objawianie się Boga w dziejach, by wejść w relację dialogu miłości z człowiekiem, nadaje nowy sens całej ludzkiej drodze. Historia nie jest zwyczajnym następowaniem wieków, lat czy dni jeden po drugim, ale jest czasem pewnej obecności, która nadaje jej pełne znaczenie i otwiera ją na pewną nadzieję - stwierdził Papież. Wskazał, że etapy tego objawienia Boga możemy prześledzić w Piśmie Świętym, i zachęcił do częstszego jego rozważania.

Z Jasnej Góry

Abp Wacław Depo konfratrem Zakonu Paulinów

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo został przyjęty do Konfraterni Zakonu Paulinów. Odbyło się to w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2012 r., podczas Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył nowy Konfrater.

- Dzisiejsza uroczystość splata się z obrzędem przyjęcia do Konfraterni abp. Wacława Depo - powiedział o. Izydor Matuszewski. - Cieszymy się z tego wydarzenia i serdecznie witamy Księdza Arcybiskupa. Historię Konfraterni i zasługi nowego Konfratra przedstawił o. Jan Berny, sekretarz generalny Zakonu. „Włączenie dziś abp. Wacława Depo do Konfraterni Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika stanowi oficjalny wyraz wdzięczności za zróżnicowane formy celebracji pobożności maryjnej, przede wszystkim na Jasnej Górze, a zwłaszcza za odwagę wiary w Boga i człowieka”. Po odczytaniu formuły przyjęcia o. Izydor Matuszewski wręczył abp. Depo dyplom Konfraterni. - Z głęboką pokorą staję tutaj po raz kolejny wobec oblicza Matki i Syna i wobec was jako wspólnoty, jako wspólnoty Zakonu i wspólnoty Kościoła, który po macierzyńsku, po maryjnemu kształtuje swoje oblicze - powiedział w homilii abp Depo.

2012-12-17 13:16

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Więcej ...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

Więcej ...

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Wiara

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć...

Franciszek

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć...

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

Niedziela Częstochowska

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Kościół

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę