Reklama

Polska

Oleśno

70 pań przyjęto do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego

Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego w Oleśnie

facebook.com/opiekunkizycia

Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego w Oleśnie

W Oleśnie 70 pań przyjęto do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Należy do niej blisko 400 kobiet. Zadaniem wspólnoty jest modlitwa za dzieci i wnuki oraz troska o dobre wychowanie młodego pokolenia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wspólnotę założył w 2018 roku bp Andrzej Czaja. Do tradycji wspólnoty należą spotkania w sanktuarium św. Anny w Oleśnie. Zawsze w czasie uroczystości odpustowych tej patronki.

W tym roku świątynia w Oleśnie wypełniła się po brzegi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zadaniem wspólnoty kobiet powołanej przez biskupa opolskiego jest modlić się za dzieci i wnuki oraz generalnie za młode pokolenie, troszczyć się o podtrzymanie wiary w ich sercach i o ich dobre wychowanie. Kobiety zobowiązują się dbać o własny duchowy rozwój oraz dawać dobry przykład w swoich środowiskach życia i w parafiach.

- Czasy są trudne - przyznaje ks. Walter Lenart, proboszcz parafii w Oleśnie i moderator wspólnoty. - Młodzi dziś często o świecie wartości myślą inaczej niż ich rodzice czy dziadkowie. Symbolem tego przekazywania wartości jest czczona w naszym sanktuarium niewielka figurka św. Anny. To ta święta jako łączniczka pokoleń przypomina, że te wartości są ważne i pozwalają żyć pięknie.

Reklama

Z Wysokiej koło Oleśna na spotkanie wspólnoty przyjechała pani Józefa Tkaczuk. - Jestem jej członkinią od początku - mówi. - To zmieniło w moim życiu wiele. Modlę się więcej za dzieci i za wnuki, które od Kościoła odchodzą. To znaczy, żyją dobrze, ale do kościoła nie chodzą, sakramentów nie przyjmują. Można o tym rozmawiać i tłumaczyć, ale to nie zawsze jest przyjmowane do wiadomości. Nawet się obrażają o to, że się babcia czy mama wtrąca w ich życie. A jak się nie wtrącać, kiedy serce boli.

Pani Józefa podkreśla, że osoby należące do wspólnoty nie tylko razem się modlą. Także przyjaźnią się, wyjeżdżają wspólnie na pielgrzymki i nabożeństwa. Jest nam raźniej, bo jest nas więcej.

Do Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego należy także pani Anna Lesz z Dobrodzienia, która do Olesna przyjechała z 6-letnią córeczką Marysią.

- Mamy czwórkę dzieci. Marysia jest najmłodsza. Cztery lata należę do wspólnoty - opowiada. - Jestem bardziej modlitwą przy Matce Bożej, a sercem bardziej przy mojej rodzinie. Modlimy się nie tylko za nasze rodziny, ale za wszystkie. O podtrzymanie wiary wśród młodych.

Koncelebrowanej mszy św. w intencji opiekunek życia przewodniczył bp Andrzej Czaja. Wraz z nim celebrowali bp Rudolf Pierskała, ks. Walter Lenart oraz asystenci wspólnoty.

Kazanie wygłosił bp Rudolf Pierskała. Przypomniał, że rolą kobiet - mam i babć - także tych należących do wspólnoty jest budowanie domu.

- To rola każdej żony, każdej matki, każdej babci i prababci - budować dom, bo dom to nie tylko dobrze urządzone i wyposażone mieszkanie - mówił. - Dom to przede wszystkim miłość wzajemna tych, którzy w nim mieszkają. Tam jest dom, gdzie żona i mąż, dzieci, dziadkowie, rodzice, wnuki otaczają się wzajemną miłością. Jeżeli mamy takie doświadczenie z domu rodzinnego, to jest to niesamowicie wielka wartość, nieprzeceniona, która owocuje na całe życie.

Reklama

- Pan Bóg błogosławi tym, którzy wierzą. Dlatego waszym zadaniem jest budzić wiarę młodego pokolenia - przypomniał biskup. - Budzić wiarę i miłość wzajemną. To jest wielkie zadanie. Może macie doświadczenie, że młode pokolenie, dzieci, wnuki i wnuczki czasem nie chcą nas słuchać, że przeżywają taki okres przekory, nawet buntu. Myśmy też byli młodzi, więc nie potępiajmy ich, nie oskarżajmy. Bądźmy cierpliwi - zachęcił bp Pierskała. - Budujmy i pielęgnujmy relacje. Bo to one zostają na całe życie.

W czasie mszy św. biskup opolski przyjął 70 nowych członkiń wspólnoty. Jest ich łącznie w diecezji opolskiej blisko 400.

Na zakończenie liturgii swoje przesłanie do członkiń bractwa wygłosił ordynariusz opolski Andrzej Czaja.

Podziękował za modlitewną pamięć w czasie jego choroby. Prosił kobiety, by włączyły się w ożywianie parafialnych domów i wspólnot. Odwiedzały chorych ze słowami pociechy oraz pomagały tworzyć szkółki chrześcijańskiego wychowania.

Podziel się:

Oceń:

2024-07-29 06:47

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Komunikat: Bp Arkadiusz Okroj nowym biskupem toruńskim

2025-04-05 12:00
bp Arkadiusz Okroj

Episkopat News

bp Arkadiusz Okroj

Więcej ...

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się zmienił na lepsze

2025-04-02 14:38

źródło: wikipedia.org

"Chrystus i jawnogrzesznica", Nicolas Poussin (1653 r.)

Ważne jest, aby w każdej sytuacji kryzysowej, którą przeżywam, zaprosić Jezusa. On jest pomocą, światłem i On udziela łaski, aby z trudności wyjść i stać się lepszym czy mądrzejszym.

Więcej ...

Z zafascynowania Kępińskim

2025-04-06 15:35

Biuro Prasowe AK

W panelu głównym „Ten człowiek wie więcej o człowieku niż Freud, Heidegger i Levinas”, jako pierwszy głos zabrał metropolita krakowski, abp prof. Marek Jędraszewski z wystąpieniem „Levinas i Kępiński.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Gdy sakramentu udziela człowiek niegodny, to czy traci on...

Wiara

Gdy sakramentu udziela człowiek niegodny, to czy traci on...

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się...

Wiara

Jezus mnie nie potępia, ale bardzo pragnie, abym się...

Zasłonięty krzyż - symbol żalu i pokuty grzesznika

Wielki Post

Zasłonięty krzyż - symbol żalu i pokuty grzesznika

Archidiecezja Krakowska od kwietnia płaci miastu Kraków...

Kościół

Archidiecezja Krakowska od kwietnia płaci miastu Kraków...

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Kościół

Mocz w wodzie święconej: Ksiądz rozważa zamknięcie...

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi:

Wiara

Przeżył 95 dni na morzu, dziś mówi: "Niech wszyscy...

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Kościół

W wieku 47 lat zmarł nagle ksiądz z archidiecezji...

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Kościół

Bp Ważny: Powszechne katechezy w parafiach ruszą od...

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami

Kościół

Krzyże ścięte metalowymi narzędziami