Siatkówka

Polki w ćwierćfinale igrzysk po zwycięstwie nad Kenią 3:0

Polskie siatkarki wygrywają z Kenią

Polskie siatkarki pokonały Kenię 3:0 (25:14, 25:17, 25:15) w swoim drugim meczu grupy B turnieju olimpijskiego i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. To drugie zwycięstwo w igrzyskach drużyny Stefano Lavariniego, która w niedzielę zmierzy się z Brazylią.

Zgodnie z oczekiwaniami Kenijki nie zawiesiły zbyt wysoko poprzeczki polskim siatkarkom, a mecz był wyrównany jedynie w początkowych fragmentach setów.

Lavarini desygnował na boisko najsilniejszy skład, którym rozpoczął inauguracyjny pojedynek z Japonią (3:1). Jego podopieczne potrzebowały jednak kilka minut, by wejść na nieco wyższe obroty. Wyraźniejszą przewagę zaczęły wypracowywać przy stanie 7:6, kiedy to Magdalena Stysiak stanęła w polu serwisowym i mocnymi zagrywkami uprzykrzyła życie kenijskim przyjmującym. Kilka minut później było już 12:6. Pod koniec pierwszej partii w polskim zespole zaczęły pojawiać się zmienniczki, które jeszcze poprawiły wynik.

Dość podobny miał przebieg drugi set – po kilku wyrównanych akcjach przewaga biało-czerwonych rosła z bardzo szybko. Biało-czerwonym zdarzały się nieco słabsze momenty, co raczej wynikało z rozluźnienia i braku koncentracji. Kenijkom w pewnym momencie udało się wygrać trzy akcje z rzędu, co sprawiło im ogromną satysfakcję.

Trzecia partia to Natalia Mędrzyk show. Po jej skutecznych atakach Polki wygrywały 5:0. Potem dołączyła do niej Martyna Czyrniańska, ale w końcówce znów niemal każda piłka była adresowana do Mędrzyk, która mocno poprawiła sobie statystyki i zakończyła mecz z dorobkiem 13 punktów. Drugą najskuteczniejszą zawodniczką w polskim zespole była Stysiak (9 pkt).

Polki na zakończenie pierwszej części turnieju w niedzielę o godz. 21. zmierzą się z Brazylia, a stawką pojedynku będzie pierwsze miejsce w grupie B.

Składy obu drużyn

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk – Aleksandra Szczygłowska (libero) – Maria Stenzel, Malwina Smarzek, Martyna Czyrniańska, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska.

Kenia: Esther Mutinda, Pamella Adhiambo Owino, Edith Mukuvilani, Veronica Adhiambo Oluoch, Leonida Kasaya, Trizah Atuka – Agripina Khayesi Kundu (libero) – Juliana Namutira, Belinda Nanjala Barasa, Emmanculate Nekesa Misoki.

+1 0
2024-08-01 00:30

Afryka zamyka brytyjskie „fabryki śmierci”

W 2018 r. ponad 700 tys. dzieci straciło życie w Nigerii na skutek aborcji wykonanych przez giganta światowego przemysłu śmierci – Marie Stopes International.

Rozważania na niedzielę: Kiedy przychodzi cierpienie. Dlaczego ja?

2024-10-18 07:20

Mat.prasowy

Jeśli w trudnych momentach zadawaliście pytanie "Dlaczego właśnie ja?", ten odcinek jest dla Was. Razem spróbujemy spojrzeć na nasze doświadczenia z innej perspektywy, odnajdując nadzieję i zrozumienie.

30-lecie konsekracji kościoła w Prędocinie

2024-10-20 19:52

Marzena Cyfert

Chcemy dziękować Panu Bogu za tę świątynię, za wszystkich ludzi, którzy 30 lat temu gromadzili się tutaj, na placu budowy, aby ten dom Boży wznieść; aby było to miejsce spotkania człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem – mówił proboszcz ks. Tomasz Gospodaryk.