Reklama

Dominikańska Szkoła Wiary

Niedziela warszawska 50/2002

"Etyka seksualna XXI wieku", "Antropologia Jana Pawła II", "Droga do wiary św. Augustyna", "Eucharystia i ikona, rozumienie dogmatów w Kościele" - te i inne tematy są podejmowane w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary, która od października działa w klasztorze Dominikanów na Freta. Szkoła otwarta jest dla wszystkich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Nazwaliśmy to "szkołą", bo chodzi o to, żeby się czegoś dowiedzieć, nauczyć, pogłębić wiarę albo zastanowić się nad swoją niewiarą. Jest to cykl wykładów na różne tematy. Wykładowcami są wybrani przez nas dominikanie. Do szkoły zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć, co Kościół mówi na różne kontrowersyjne tematy i zrozumieć dlaczego to mówi - podkreślają organizatorzy, czyli osoby związane z Fraternią Świeckich Świętego Dominika i Duszpasterstwem Akademickim.
Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w sobotę i niedzielę, w sali prowincjalskiej klasztoru przy ul. Freta 10. W każdym miesiącu podejmowany jest jeden temat. W szkole gościli już ojcowie Maciej Zięba i Jacek Salij.
W planach są następujące wykłady: 14-15 grudnia o. Mirosław Pilśniak: Etyka seksualna XXI wieku; 11-12 stycznia o. Jan A. Kłoczowski: Religio postmoderna, monoteizm czy politeizm?; 15-16 lutego o. Jarosław Kupczak: Kim jest człowiek? Antropologia Jana Pawła II; 15-16 marca o. Wojciech Prus: Droga wiary. Św. Augustyn - droga do wiary. Św. Hieronim - praca nad wiarą; 26-27 kwietnia o. Tomasz Wytrwał: Miłość i prawo. O małżeństwie i spowiedzi; 17-18 maja o. Maciej Biskup: Eucharystia i ikona; 14-15 czerwca o. Michał Paluch: Czy dogmaty są do zbawienia koniecznie potrzebne.
Początek wykładów w sobotę o godz. 16.15. Zakończenie w niedzielę Mszą św. o godz. 12.00. Organizatorzy przewidzieli również wspólną modlitwę brewiarzową oraz posiłki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.szkolawiary.dominikanie.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2002-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

W Ambasadzie RP przy Watykanie zaprezentowano nowy album Grzegorza Gałązki

2026-04-28 13:09

Włodzimierz Rędzioch

Są zdjęcia, które przeszły do historii – takim zdjęciem jest niewątpliwie portret Jana Pawła II, który pojawił się na obrazie beatyfikacyjnym a następnie kanonizacyjnym Jana Pawła II. Reprodukcje tego zdjęcia pojawiły się następnie na plakatach, medalach i znaczkach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych. Ich autorem jest polski fotograf Grzegorz Gałązka, od ponad 40 lat pracujący w Rzymie. Jest akredytowany przy watykańskim Biurze Prasowym i zajmuje się dokumentowaniem działalności papieży i Stolicy Apostolskiej. Przez kilkadziesiąt lat fotografował papieży zarówno w Watykanie, jaki i w czasie podróży ich apostolskich. Leon XIV jest już czwartym Biskupem Rzymu, którego uwiecznia swym aparatem.

Więcej ...

Białoruś: Andrzej Poczobut został uwolniony

2026-04-28 13:26

Adobe Stock

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że Andrzej Poczobut jest wolny. "Witaj w polskim domu, Przyjacielu" - napisał premier na X dołączając zdjęcie z powitania z Poczobutem.

Więcej ...

Synodalność w dialogu

2026-04-28 16:12

Archiwum UPJPII

Ks. prof. Robert Tyrała powiedział, że proces synodalny postrzega jako znak działania Ducha Świętego i ważny kierunek rozwoju Kościoła.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Z Auschwitz znikają polskie symbole; m.in. tabliczka...

Wiadomości

Z Auschwitz znikają polskie symbole; m.in. tabliczka...

Watykan: realna groźba ekskomuniki na członków Bractwa...

Kościół

Watykan: realna groźba ekskomuniki na członków Bractwa...

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...

Wiara

Nowenna do św. Józefa Rzemieślnika o znalezienie dobrej...

Skandal w Łodzi. Wyrzucono krzyż z Urzędu Miasta!

Wiadomości

Skandal w Łodzi. Wyrzucono krzyż z Urzędu Miasta!

Siostry z Domu Chłopaków w Broniszewicach: Jesteśmy...

Kościół

Siostry z Domu Chłopaków w Broniszewicach: Jesteśmy...

Odeszli do Pana tego samego dnia. Zmarli dwaj bracia...

Kościół

Odeszli do Pana tego samego dnia. Zmarli dwaj bracia...

Zmarła Siostra Zofia Zdybicka, przyjaciółka św. Jana...

Kościół

Zmarła Siostra Zofia Zdybicka, przyjaciółka św. Jana...

Nasza Katecheza - odc. 1 - W którym momencie chleb i wino...

Niedziela Wrocławska

Nasza Katecheza - odc. 1 - W którym momencie chleb i wino...

Nowy nuncjusz apostolski w Libii pochodzi z Polski

Kościół

Nowy nuncjusz apostolski w Libii pochodzi z Polski