PARYŻ

Siatkówka - Amerykanie rywalem Polaków w półfinale. Kiedy mecz?

PAP/Adam Warżawa

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie rywalem polskich siatkarzy w półfinale turnieju olimpijskiego. Amerykanie w ćwierćfinale pokonali Brazylię 3:1 (26:24, 28:30, 25:19, 25:19).

Polacy w poniedziałkowe przedpołudnie pokonali Słowenię 3:1 przełamali klątwę olimpijskich ćwierćfinałów - od 2004 roku odpadali na tym etapie z turniejów olimpijskich. Na swojego półfinałowego rywala musieli czekać 10 godzin - Amerykanie zasłużenie wygrali z Brazylią 3:1 i jako ostatni zameldowali się w najlepszej czwórce.

To spotkanie rozegrane zostanie w środę o godz. 16.

W drugim środowym półfinale (początek, godz. 20) Francja zmierzy się z Włochami.

Siatkarze Stanów Zjednoczonych, którzy trzy lata temu w Tokio nie awansowali nawet do 1/4 finału, w Paryżu prezentują solidną formę, wygrali wszystkie mecze grupowe. W ćwierćfinale przeciwko "Canarinhos" byli zdecydowanie lepszym zespołem i powinni zamknąć spotkanie w trzech setach. W drugiej partii prowadzili 18:12, ale zmiennicy Brazylii potrafili odmienić losy tej części meczu i wygrali 30:28.

Przeczytaj także: Wilfredo Leon: Bogu ufam bezgranicznie

Najwięcej punktów dla Amerykanów zdobyli Matthew Anderson - 20 oraz Torey Defalco - 16; dla Brazylii - Alan 16.

Bliscy sprawienia sporej niespodzianki byli Japończycy, którzy prowadzili 2:0 i 24:21 w trzecim secie. Nie wykorzystali trzech meczboli, potem w tie-breaku mieli jeszcze jedną piłkę meczową, ale ostatecznie przegrali decydującą partię 15:17.

Z podniesioną głową do domu mogą wracać Niemcy. Reprezentacja prowadzona przez Michała Winiarskiego wróciła na igrzyska po 12-letniej przerwie i była blisko sprawienia kolejnej niespodzianki w pojedynku z gospodarzami igrzysk. Przez pierwsze dwie partie świetnie dysponowany Gyorgy Grozer i jego koledzy toczyli zwycięski bój z gospodarzami. Zaimponowali zwłaszcza w decydujących fragmentach drugiej partii, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść, choć przegrywali 13:17 i 21:23. Potem do głosu doszli broniący tytułu Francuzi. Do wysokiej formy wrócił doświadczony Earvin N'Gapeth, który nieraz musiał sobie radzić w bardzo trudnych sytuacjach. Skutecznie grał też znany z występów w polskiej lidze Trevor Clevenot. W tie-breaku losy pojedynku ważyły się jednak do ostatniej piłki.

+2 0
2024-08-06 07:16

Młodzi znawcy św. Jacka

Finaliści konkursu

Ks. Adam Stachowicz

O tytuł najlepszego młodego teologa w diecezji walczyli finaliści etapów szkolnych Olimpiady Teologii Katolickiej.

Będziesz wdzięczny za wszystko, co Cię dzisiaj spotkało?