Warszawskie "Siedemnastki" w drodze do Częstochowy
Kochajcie Kościół, ale nie kochajcie grzechów w Kościele
bAP
Archiwum bp. Andrzeja Przybylskiego
Bp Andrzej Przybylski i ojciec duchowny pielgrzymki Ks. Czesław Parzyszek SAC
Kochajcie Kościół, ale nie kochajcie grzechów w Kościele.W poniedziałek 12 sierpnia, Warszawska Piesza Pielgrzymka - Grupy Akademickie "17" wkroczyła na teren archidiecezji częstochowskiej. We wtorek o 6.00 w parafii św. Wojciecha w Krzętowie, mszy świętej dla pątników przewodniczył Bp Andrzej Przybylski. W homilii nawiązał do tegorocznego hasła pielgrzymki: "Kocham Kościół".
"Kochajcie Kościół, ale nie kochajcie w nim grzechu, korupcji i nadużyć. Kochajcie w Kościele przede wszystkim Jezusa, dbając o relację z Nim i posłuszeństwo Jego Słowu. Po Bogu kochajcie w Kościele człowieka, każdego a przede wszystkim tego najmniejszego i pogubionego jak zabłąkana owieczka. A myśląc o sobie w Kościele, zaczynacie od uświadomienia sobie, że pomimo moich słabości i wątpliwości jestem kochany przez Boga w Jego Kościele" - mówił Bp Andrzej.
Podziel się cytatem
Po mszy świętej Bp Andrzej wyruszył na cały dzień w drogę z pielgrzymami. Wtorkowa trasa pielgrzymki prowadziła przez Łazów, Silnicę, Sekursko, Cielętniki, Nową Wieś do Dąbek. Był to przedostatni dzień przed wejściem na Jasną Górę. W warszawskich "siedemnastkach" od wielu lat idzie grupa "Błękitno-Biała" z Częstochowy, której przewodnikiem jest Ks. Marek Olejniczak.
Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
ek / Jasna Góra (KAI)
Adobe Stock
Prawie 1800 pielgrzymów 385. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 31. Diecezji Kaliskiej weszło 13 sierpnia na Jasną Górę. Do pątników dołączyły trzy grupy rowerowe i grupa biegowa ministrantów. Jako pierwsza na Jasną Górę weszła grupa oliwkowa z Opatówka. Kaliskich pątników witał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Wszystko zaczyna się w rodzinie”.
Powódź w Walencji. Wśród „aniołów błota” także księża i zakonnice
2024-11-03 14:08
mela/KAI
Karol Porwich/Niedziela
Diecezjanie pomagają poszkodowanym
Caritas Hiszpanii znajduje się na pierwszej linii walki ze skutkami tragicznej powodzi, która dotknęła region Walencji. Łopata i kalosze, to wyposażenie tysięcy wolontariuszy próbujących usuwać skutki kataklizmu. Są wśród nich księża, zakonnice oraz młodzi wolontariusze. Bilans powodzi wciąż jest niedoszacowany. Mówi się o 213 ofiarach śmiertelnych, nawet 2,5 tys. zaginionych, 120 tys. ludzi musiało opuścić swe domy.