Paralimpiada - pływak Otowski pierwszym polskim złotym medalistą!

2024-08-29 22:06

Polski Komitet Paralimpijski

Kamil Otowski zdobył pierwszy złoty medal dla Polski w igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Zwyciężył w finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1.

To pierwszy polski medal w rozpoczętych w czwartek zmaganiach paralimpijczyków. Trzy lata temu w Tokio ekipa biało-czerwonych zdobyła 24 medale - siedem złotych, sześć srebrnych i 11 brązowych, co dało 17. miejsce w klasyfikacji krajów.

W paralimpiadzie, która zakończy się 8 września, w sumie ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników, w tym 84 z Polski. Zawodnicy ze 168 państw w stolicy Francji będą walczyć o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.(PAP)

+4 0

Mecz Kolumbia - Grecja

Nie żyje ks. Piotr Sofij. Miał zaledwie 38 lat

2024-09-12 08:01

saletyni.pl

Z wiarą w życie wieczne w Bogu informujemy, że we wtorek 10 września 2024 roku, po ciężkiej chorobie, odszedł do Pana ks. Piotr Sofij MS - czytamy na portalu księży saletynów.

Rozmowa z Ojcem - XXIV Niedziela Zwykła

2024-09-14 09:30
Abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.