Paralimpiada: Brąz Maciejewskiego w wyścigu kolarskim na czas

2024-09-04 11:51

Polski Komitet Paralimpijski

Zbigniew Maciejewski wywalczył brązowy medal igrzysk paralimpijskich w kolarskim wyścigu na czas kategorii C1. To jedenaste miejsce na podium biało-czerwonych w paryskiej imprezie.

Na trasie 14,1 km w Clichy-sous-bois triumfował Hiszpan Rocardo Ten Argiles uzyskując wynik 20.39,53. Drugie miejsce ze stratą 38,61 do triumfatora zajął Michael Tauber. Polak przegrał z Niemcem zaledwie o 0,81 s.

Dotychczas reprezentanci Polski zdobyli w paryskiej paralimpiadzie 11 medali: trzy złote, trzy srebrne oraz pięć brązowych.

jej/ pp/

Paraolimpiada - złoto Kozakowskiej w rzucie maczugą, brąz Stoltmana w pchnięciu kulą

Róża Kozakowska zdobyła złoty medal w rzucie maczugą w klasie F32 podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Natomiast w pchnięciu kulą brązowy medal wywalczył Lech Stoltman (F55). Wcześniej w piątek Michał Derus zajął drugie miejsce w finale biegu na 100 m w klasie T47.