Reklama

TER

Patrzcie sercem

2013-06-20 10:55

Władysław Burzawa
Edycja kielecka 25/2013, str. 1, 6

Wszystko wskazywało na to, że historia sprzed lat się powtórzy i 3 czerwca na zgromadzonych na lotnisku w Masłowie lunie deszcz. Od rana niebo zasłaniały ołowiane chmury i co jakiś czas siąpiło. Jednak przed południem zza chmur wyszło słońce, które towarzyszyło zgromadzonym na płycie lotniska do końca uroczystości. W Eucharystii wzięli udział między innymi: senator RP Krzysztof Słoń, wicewojewoda Grzegorz Dzióbek, przewodniczący Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki, dyrektor Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Jadwiga Irla. Zebranych powitał gospodarz gminy Masłów wójt Ryszard Pazera. Przypomniał wydarzenia sprzed 22 laty, kiedy to na masłowskim lotnisku Eucharystii przewodniczył Ojciec Święty Jan Paweł II. Papieża Polaka określił jako „dar z Nieba” który troszczył się o niepełnosprawnych. Życzył wszystkim mile spędzonego czasu na pięknej ziemi masłowskiej. W imieniu organizatorów zebranych powitał wicedyrektor WDK Alojzy Sobura.

Wspólne świętowanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp Marian Florczyk. Wraz z nim Eucharystię sprawowali między innymi, rektor WSD ks. Grzegorz Kaliszewski, ks. Jan Jagiełka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Piekoszowie, ks. Krzysztof Banasik z Kieleckiej Caritas oraz kapłani z pobliskich parafii. W homilii Biskup mówił o sercu. „Serce tęskni, kocha i czeka. Tęskni za miłością”. Przypomniał, że pierwszych chrześcijan wypełniał: „jeden duch i jedno serce”. „Czy to możliwe, żeby wspólnota miała jedno serce? - pytał i od razu dawał odpowiedź. - Jeżeli wszyscy w grupie darzą się sercem, kochają i są kochani, to wówczas możemy powiedzieć, że mają jedno serce”. Apelował do wszystkich zebranych, aby na świat, na drugiego człowieka, patrzyli przez pryzmat serca. By patrzyli szczególnie z miłością i z sercem na osoby niepełnosprawne, chorych i dzieci. Na zakończenie homilii podziękował tym, którzy kierując się sercem, otaczają ich miłością. Szczególne słowa podziękowania skierował pod adresem rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi oraz wychowawców i kapłanów.

Reklama

Po Eucharystii zebrani wysłuchali słów bł. Jana Pawła II skierowanych do ludzi chorych i niepełnosprawnych. Papież nazwał ludzi cierpiących „szczególną wspólnotą w Kościele - Kościół cierpienia”. Następnie wicewojewoda świętokrzyski w imieniu Ministra Kultury wręczył Alicji Piłat, opiekunce i choreografowi zespołu „Uśmiech” działającego przy WDK Kielce, odznakę honorową: Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Spotkanie zakończyły występy zespołów niepełnosprawnej młodzieży. Wcześniej jednak Biskup oraz towarzyszące mu osoby, wśród których jedną z najaktywniejszych była dyrektor Liceum Nazaretanek s. Leticja Łasek, oceniali serca wykonane przez podopiecznych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, wręczając ich przedstawicielom pluszowe misie. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przygotowanym przez sponsorów.

Tagi:
niepełnosprawni Msza św.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

„NIEDZIELA

„NIEDZIELA" JUTRA

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Święto we wspólnocie domu

Święto we wspólnocie domu

,,Wyrok

,,Wyrok" - komiks o płk. Jerzym Woźniaku

Wystawa na jubileusz duchaczek

Wystawa na jubileusz duchaczek

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem