Reklama

radiant guy / Foter.com / CC BY-SA

Rajska emerytura w zasięgu ręki

2014-07-24 17:52

pg/kp, Opoka / Warszawa / KAI

W ostatnich dniach lipca tysiące Polaków zastanawiają się nad wyborem sposobu lokowania swoich oszczędności emerytalnych. Internet huczy od dyskusji na temat tego, który OFE daje największą stopę zwrotu i komu najlepiej powierzyć swoją przyszłość. Z pomocą w odpowiedzi na te pytania przychodzi Fundacja „Opoka” - proponuje otwarcie Funduszu Emerytalnego... w Niebie! Wystarczy zastosować środki, zalecane przez Kościół od dwóch tysięcy lat.

„Celem akcji jest zachęcenie wszystkich obywateli do tego, aby myśląc o swojej przyszłości, wybiegli poza moment osiągnięcia wieku emerytalnego, a nawet poza moment śmierci” – mówi ks. Mirosław Matuszny, jeden z pomysłodawców kampanii. W celu promocji dzieła powstała specjalnie przygotowana interaktywna strona internetowa.

„Każdy, kto odwiedzi stronę www.ofewniebie.pl, będzie mógł założyć swoje konto i inwestować w swoją szczęśliwą przyszłość” - zapewnia Krzysztof Piądłowski, prezes Fundacji „Opoka”. Na pytanie o to, na czym polega inwestycja, odpowiada: „Posiadamy pewne i sprawdzone narzędzia, które potwierdziły swoją skuteczność przez ponad dwa tysiące lat stosowania! To znane wszystkim katolikom: post, modlitwa i jałmużna”.

Każdy, kto odwiedzi wspomnianą stronę internetową, będzie mógł dołączyć swoją prośbę do skrzynki modlitewnej. Uczestnicy programu zobowiązują się do wzajemnej modlitwy w swoich intencjach. Dodatkowo można zadeklarować podjęcie postu. „Nie jest przypadkiem, że akcja rusza w sierpniu - miesiącu, w którym Episkopat zachęca do abstynencji od alkoholu. To z kolei forma inwestycji, w której pomagamy nie tylko sobie, ale też osobom, w których intencji post podejmujemy” - tłumaczy współorganizatorka projektu Helena Mirowska.

Reklama

Ostatnim elementem jest jałmużna, którą za pomocą strony można wesprzeć różne dzieła charytatywne. „Zgodnie z przesłaniem ewangelicznym «gromadźcie sobie skarb w niebie» jesteśmy absolutnie przekonani, że pieniądze zainwestowane w tak dobry sposób nigdy nie ulegną dewaluacji i pomnożą się po stokroć” - dodaje Piotr Gajda z zespołu „OFE w Niebie”. Według twórców kampanii taka forma inwestycji to pewny zysk i stabilna przyszłość.

„Pośród niepewności jutra i niepokoju o swój byt, tego jednego możemy być pewni, że każda, nawet najdrobniejsza inwestycja za pomocą OFE w Niebie przyniesie zysk, o którym inne OFE mogą tylko pomarzyć: szczęście wieczne!” – mówi Krzysztof Piądłowski.

Tylko w pierwszym dniu projektu do OFE w Niebie dołączyło 10 osób.

Kontakt: Piotr Gajda, 507 525 995, piotr@agencjaaqq.pl .

Tagi:
emerytura

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bezdomni pod opieką

Bezdomni pod opieką

Wieczernik Ducha

Wieczernik Ducha

Parkrun Częstochowa

Parkrun Częstochowa

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd nr 24/2019

Przegląd nr 24/2019

Idziemy z Jezusem?

Idziemy z Jezusem?

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Jurajska Padwa odnowiona

Jurajska Padwa odnowiona

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem