Arcydzieła artystów włoskich ukażą Koreańczykom piękno chrześcijaństwa
(KAI/RV) / Watykan / KAI
pl.wikipedia.org
Ponad 50 włoskich arcydzieł, w tym prace Michała Anioła, Guida Reni, Guercina czy Donatellego będą mogli obejrzeć mieszkańcy Korei Południowej w czasie wizyty Franciszka w ich kraju. Zwiedzającym będzie towarzyszyć muzyka sakralna skomponowana dla florenckiej katedry. Jednym z zamiarów organizatorów przyszłej wystawy jest ukazanie piękna w chrześcijaństwie, a w konsekwencji istotnej roli, jaką odgrywa w nim sztuka sakralna.
Wystawa, zatytułowana "Piękno chrześcijaństwa, arcydzieła florenckiej katedry i muzeów watykańskich", zostanie otwarta 15 sierpnia w Seulu. Jest ona podzielona na dziesięć sekcji, które za pośrednictwem średniowiecznych, renesansowych i barkowych arcydzieł włoskich ukażą Koreańczykom główne elementy wiary katolickiej. Chrystus i twórczość, kapłaństwo i sakramenty, wspaniałość liturgii, harmonia nieba, prorocy i święci – to tytuły najważniejszych działów przyszłe ekspozycji.
Do niesienia Ewangelii nadziei światu, w którym często można dostrzec duchowe spustoszenie, zachęcił papież Franciszek młodzież Azji podczas spotkania w Sanktuarium Męczenników Koreańskich w Solmoe, oddalonym 43 km od Daejeonu. Wskazał, że w zadaniu tym młodzi mogą liczyć na moc Chrystusa, jaką otrzymujemy na modlitwie i w sakramentach, a także poprzez praktykowanie dzieł miłosierdzia. Podkreślił też konieczność konfrontowania swych myśli i działań z mądrością słowa Chrystusa i mocą Jego prawdy. Zaapelował o wielkoduszną odpowiedź na powołanie, jakie kieruje Bóg do serca każdego człowieka.
Sensacyjne odkrycie. Ten chrześcijański zwój przetrwał 1800 lat
2024-12-12 09:22
ts/KAI
Stadt Frankfurt am Main
Chrześcijański zwój sprzed około 1800 lat odkryty we Frankfurcie nad Menem
Z perspektywy miasta Frankfurt nad Menem historia chrześcijaństwa w Niemczech musi zostać napisana na nowo. Miasto zaprezentowało 11 grudnia miniaturowy zwój sprzed około 1800 lat odkryty podczas wykopalisk archeologicznych. Na bardzo cienkiej srebrnej folii znaleziono 18-wierszowy tekst. Srebrny napis przetrwał wieki, gdyż chronił go srebrny amulet wielkości pudełka zapałek.
Przegrany z ćwierćfinałowego dwumeczu Ligi Narodów między Hiszpanią a Holandią oraz Finlandia, Litwa i Malta będą rywalami polskich piłkarzy w grupie G eliminacji mistrzostw świata. Losowanie odbyło się w Zurychu.