Niedziela Podlaska

WSD w Drohiczynie Drużynowym Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym

Niedziela podlaska 1/2014, str. 5

Archiwum WSD w Częstochowie

W Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbywały się w dniach od 9 do 12 grudnia 2013 r. 16. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Wzięły w nich udział drużyny z 16 seminariów z całej Polski

W auli św. Jadwigi rektor częstochowskiego WSD ks. dr Andrzej Przybylski 9 grudnia powitał uczestników mistrzostw, po czym nastąpiło losowanie do fazy grupowej turnieju drużynowego.
10 grudnia, we wtorek, rozegrany został turniej drużynowy. Turniej uroczyście otworzył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W finale spotkały się drużyna WSD Sosnowiec i WSD Drohiczyn, a w meczu o 3. miejsce WSD Przemyśl i WSD Opole.
Ostatecznie I miejsce zajęło WSD w Drohiczynie reprezentowane przez alumnów: Damiana Nowakowskiego, Łukasza Wojewódzkiego i Tomasza Moczulskiego. II miejsce zajęło WSD z Sosnowca, III miejsce zajęło WSD z Przemyśla.
11 grudnia, w środę, rozegrany został turniej indywidualny systemem do dwóch przegranych, w którym wzięło udział 51 zawodników. I miejsce zajął ks. Tomasz Picur (WSD Przemyśl), II miejsce Ireneusz Gierczyński (WSD Opole), III miejsce Dariusz Masztalerski (WSD Częstochowa), IV miejsce Damian Stala (WSD Sandomierz). Zawodnicy WSD z Drohiczyna zajęli następujące pozycje: Tomasz Moczulski miejsce w przedziale 5-6, Łukasz Wojewódzki miejsce w przedziale 9-12, Damian Nowakowski miejsce w przedziale 17-24.
Nad prawidłowością rozgrywek czuwali wieloletni sędziowie tenisa stołowego Mieczysław Pięta i Jerzy Łegowik.
16. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym zakończono uroczystą Eucharystią sprawowaną przez rektora ks. dr. Andrzeja Przybylskiego w kościele seminaryjnym, wspólną kolacją w refektarzu seminaryjnym i wręczeniem medali, pucharów, dyplomów, nagród zwycięzcom i uczestnikom mistrzostw w auli Jana Pawła II.
Wyższe Seminarium w Drohiczynie po raz pierwszy w historii zdobyło złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. To wielkie i historyczne osiągnięcie sportowe. Biorąc pod uwagę zeszłoroczny brązowy medal Tomasza Moczulskiego i tegoroczne złoto w drużynie, kolejne mistrzostwa zapowiadają się obiecująco.
„Tegoroczne mistrzostwa to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Spotkaliśmy zawodników prezentujących różne style gry i którzy sprawili nam niemało trudności. Wiemy, co poprawić i nad czym pracować. Mistrzostwa były dla nas okazją do zawarcia przyjaźni, poznania nowych osób, z którymi połączyły nas sport i wspólna pasja. Wspaniała atmosfera wzajemnej życzliwości, emocjonujące pojedynki, gra fair play to zasługa zawodników i organizatorów, dzięki którym na długo pozostaną w nas bezcenne wspomnienia tych przepięknych chwil. Choć obronić tytuł nie będzie łatwo, mamy nadzieję, że przy dobrym treningu będziemy pretendentem w przyszłorocznej rywalizacji o medale zarówno w turnieju drużynowym, jak i indywidualnym tenisa stołowego”– mówią zawodnicy reprezentujący Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie, oczekujący już na kolejne, 17. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym.

2013-12-31 10:47

Muchobór Wielki najlepszy

Zwycięska drużyna z Muchoboru Wielkiego

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Do rywalizacji o Puchar Rady Osiedla Wrocław Nowy Dwór zaproszone zostały zespoły Liturgicznej Służby Ołtarza. Wygrało LSO z Muchoboru Wielkiego.

10 lat kanonizacji św. Jana Pawła II

2024-04-19 09:49

Mat.prasowy/vaticannews.va

„Pontyfikat św. Jana Pawła II trzeba koniecznie dokumentować dla przyszłych pokoleń, naszym zadaniem jest ocalenie i przekazanie tego wielkiego dziedzictwa” – mówi ks. Dariusz Giers. Jest on administratorem Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II a zarazem świadkiem pontyfikatu. Kapłan wyznaje, że praktycznie codziennie modli się przy grobie świętego papieża i zawsze jest poruszony tłumami ludzi z całego świata, którzy w tym wyjątkowym miejscu szukają wstawiennictwa Jana Pawła II.

Turniej WTA w Stuttgarcie - awans Świątek do półfinału

2024-04-19 20:00
Iga Świątek świętuje zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu z Emmą Raducanu

PAP/RONALD WITTEK

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 7:6 (7-2), 6:3 i awansowała do półfinału halowego turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Rybakina z Kazachstanu.

Św. Agnieszko z Montepulciano! Czy Ty rzeczywiście...