Reklama

Niedziela Łódzka

Kościół młodych

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bądźcie kamieniami, pozwalajcie się obmywać przez wodę miłosierdzia i trwajcie mocni w wierze! – zachęcał kandydatów do bierzmowania ks. Przemysław Góra, podczas skupienia w kolegiacie łaskiej.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży wraz z grupą młodych poprowadził spotkanie, które wypełniły wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, świadectwa młodych o nawróceniu i przyjaźni z Bogiem, wspólne śpiewy i Eucharystia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie rozpoczęło się w miejscowym gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbała schola z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła. Studentka prawa Ania opowiedziała o swoim nawróceniu i przyjaźni z Bogiem. – To, że jestem blisko Niego, nie znaczy, że wszystko wychodzi mi świetnie i nie mam żadnych porażek. Ale właśnie te gorsze chwile mają nauczyć mnie pokory i na pewno nie dzieją się bez przyczyny – mówiła wieloletnia członkini Ruchu Światło-Życie.

Łódzcy uczestnicy spotkania z papieżem Franciszkiem w Rio opowiedzieli o przeżyciach, jakie towarzyszyły im podczas ŚDM w Brazylii. Z kolei Łukasz z Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie przybliżył młodym swoją drogę do Boga. – Był moment w moim życiu, gdy odwróciłem się od Pana Boga, przestałem chodzić do kościoła. Zaczęły się imprezy, używki. Pewnego dnia kolega zaprosił mnie do wspólnoty, a była nią właśnie oaza, w której odnalazłem swoje miejsce. Zobaczyłem, że każdy człowiek jest piękny, a Kościół jest dla nas, młodych. W oazie dzielimy się sobą, tym kim jesteśmy i to jest w naszej wspólnocie najpiękniejsze. Bo wspólnota to wspólny cel, wspólne kształtowanie charakteru i osobowości – mówił Łukasz, obecnie student Politechniki Łódzkiej. Następnie przyszedł czas na posiłek i gorącą herbatę. W południe cała grupa kandydatów do bierzmowania przeszła do kolegiaty, gdzie mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

Reklama

Ostatnim punktem skupienia była Eucharystia, którą odprawił ks. Przemysław Góra. W homilii odniósł się do problemu nierozumienia Mszy św. przez młodych ludzi. Duszpasterz młodzieży wyjaśnił znaczenie formuły wypowiadanej przez kapłana podczas konsekracji na każdej Mszy św.. – Co to znaczy, że Jezus wziął chleb? On wziął Ciebie i dał w adopcję Twoim rodzicom. Życie jest darem, a nie prawem. Co to znaczy, że pobłogosławił chleb? W ten sposób potwierdził miłość, do Ciebie, do mnie, do wszystkich ludzi. Ja też dziś jestem tu, z młodzieżą, bo mi na was zależy, na każdym z was – mówił ks. Góra. – Jezus połamał chleb. Świat dziś wystarczająco stara się w nas złamać czystość, piękno, wartości. A Bóg może złamać w Tobie twoją naiwność, że warto słuchać innych, a nie Jego. Na koniec Jezus rozdał chleb. Rozdać, to znaczy być obecnym. Twoja wiara i twój uśmiech umacniają moją wiarę. Twoja obecność jest dla mnie skarbem. Każdy z nas musi być skałą, kamieniem. Mamy trwać przy Chrystusie i być oczyszczani przez wodę, czyli Boże Miłosierdzie, jakie otrzymujemy podczas spowiedzi. Każdy z nas jest kroplą wody, jaka jest wlewana do kielicha podczas Mszy. Jako ta kropla musimy połączyć się z krwią Jezusa – mówił ks. Góra.

Na zakończenie Mszy św. uczestnicy skupienia przeszli do kaplicy Obrazu Matki Bożej Łaskiej, w której odmówili modlitwę. Ks. Gabriel Kołodziej, duszpasterz parafii kolegiackiej i organizator skupienia, zachęcił młodych także do obejrzenia wystawy ze Światowych Dni Młodzieży, jaka znajdowała się w kaplicy kolegiaty. Podobne skupienia są organizowane przez duszpasterzy i Wydział Duszpasterstwa Młodzieży w innych parafiach archidiecezji łódzkiej.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2014-02-27 10:33

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Długosz poświęcił Poradnię Rodzinną im. Świętej Rodziny

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

W parafii i sanktuarium św. Józefa w Częstochowie bp Antoni Długosz poświęcił 9 czerwca Parafialną Poradnię Rodzinną im. Świętej Rodziny. Uroczystość poprzedziła Msza św. w sanktuarium połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania 24 młodym ludziom.

Więcej ...

Kard. Ryś: Stanisława Leszczyńska to wzór obrony życia

2024-04-18 16:33
Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

domena publiczna

Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

Ona jest potężnym znakiem ratowania każdego życia. Świadczy o tym zdanie, które sama zapisała w swoim raporcie położnej z Auschwitz: «dzieci nie wolno zabijać». Tak o heroicznej postawie Stanisławy Leszczyńskiej opowiada kard. Grzegorz Ryś. Zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej. Wczoraj zebrane dokumenty dostarczono do watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Więcej ...

Szczęśliwa, która uwierzyła

2024-04-18 21:04

Materiały organizatorów

W ramach przygotowań do synodu odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla kobiet. Będzie to czas spotkania i odkrywania siebie, swoich życiowych zadań i miejsca w Kościele.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Czy przylgnąłem sercem do Jezusa dość mocno?

Wiara

Czy przylgnąłem sercem do Jezusa dość mocno?

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Kościół

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous