Reklama

Radość Bożego Narodzenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Maszewo

W piękne czwartkowe przedpołudnie, 19 grudnia ubiegłego roku, mury Szkoły Podstawowej w Maszewie gościły znamienitych gości na VII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek: Annę Dąbrowską i Mirę Bodak - redaktorki Tygodnika Katolickiego Niedziela, ks. Piotra Superlaka - wizytatora katechetycznego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, Jadwigę Ferensztajn - burmistrza Maszewa, Józefa Rudewicza Przewodniczącego Rady Gminy, ks. kan. Jana Żyłę - proboszcza Maszewa, ks. Wacława Nowaka - proboszcza parafii w Bielicach, ks. Piotra Szubera - wikariusza maszewskiego, Urszulę Kaniuk - wizytatora, Alinę Paczwa - dyrektorkę Gimnazjum w Maszewie, Barbarę Macierzyńską - dyrektorkę SP w Dębicach, Małgorzatę Rojek - dyrektorkę Przedszkola Miejskiego w Maszewie, Państwa Sidorkiewiczów, Radnych Gminy Maszewo, Przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Szkoły, Klubu Seniora oraz Związku Emerytów i Rencistów.
Ta niewielka gmina, licząca 8200 osób (samo Maszewo 3100), także i przez ten konkurs, jak dało się zauważyć, stara się jednoczyć mieszkańców. Inicjatorem tych spotkań byli Jolanta Ślęzak i Jan Bartosik. Tegoroczna, siódma, edycja konkursu zgromadziła pięć zespołów i solistkę. Poziom był dość wysoki, stąd też jury w składzie: przewodnicząca - Anna Dąbrowska, członkowie - ks. Piotr Superlak, ks. Wacław Nowak, Iwona Mętel - dyrektorka Domu Kultury w Maszewie, Krystyna Ferenc - pedagog Szkoły Podstawowej w Maszewie i sekretarz - Mirosława Szlijan - pedagog Gimnazjum w Maszewie miało nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznano: Grand Prix zespołowi szkolnemu "Oktawa" ze SP w Maszewie, I miejsce - solistce Bożenie Widła ze SP w Parlinie, II miejsce zespołowi szkolnemu "Gama" ze SP w Dębicy, III miejsce zespołowi ze SP w Rożnowie oraz dwa wyróżnienia dla zespołu "Coś nowego" ze SP w Parlinie i zespołu ze SP w Chlebówku. Dyrektor Renata Żak wraz z wicedyrektor Łucją Kotowicką SP w Maszewie mogły z wielką radością wręczyć zwycięzcom i szkołom zwycięskim cenne nagrody. Należy podkreślić wspaniałą oprawę konkursu. Nie zabrakło towarzyszących występów dzieci z Miejskiego Przedszkola oraz zespołu "Cavatina" z maszewskiego gimnazjum pod dyrekcją Jolanty Ślęzak. Wystrój sali i bogata kolekcja stroików, szopek i kartek zachęcała do zwiedzania w chwilach przerwy.
Całość spotkania nie byłaby tak udana, gdyby nie wspaniała współpraca 31-osobowego grona pedagogicznego i bardzo oddanych całej sprawie katechetek: Bogumiły Wolskiej i Bogumiły Graczyk.

Kołbacz

Następnego, równie pięknego dnia miało miejsce kolejne spotkanie. Tym razem w Szkole Podstawowej w Kołabczu. Zebrani: redaktorki tygodnika Katolickiego Niedziela - Anna Dąbrowska i Mira Bodak, proboszcz parafii w Kołbaczu ks. Dariusz Doburzyński, dyrektor SP Franciszek Maziarz, dyrektorka Gimnazjum Grażyna Łogin, nauczyciele oraz liczna grupa dzieci mogli podziwiać dobrze przygotowane i iście po mistrzowsku przedstawione jasełka. Ten sukces to nieoceniona zasługa katechetki - nauczycielki dyplomowanej Bogumiły Zawady. Cieszy fakt, że liczne grono młodzieży i dzieci (gimnazjum ze 142 i Szkoła Podstawowa z 317 uczniami, mieszczą się w jednym budynku) dało się porwać temu zadaniu, a każdy, wkładając maksimum wysiłku i zdolności, przyczynił się do wprowadzenia zebranych w atmosferę tych, tak bardzo rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Należą się słowa uznania tym wszystkim, którym na sercu leży potrzeba podtrzymywania tradycji chrześcijańskiej, ale nade wszystko wszechstronny proces wychowawczy młodego pokolenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

2024-05-02 20:32

Mat.prasowy

Dlaczego Maryja jest Królową Polski? Kto to w ogóle wymyślił? Co to właściwie oznacza dla współczesnych Polaków i czy faktycznie jest to sprawa wyłącznie religijna? Zapraszamy na trzeci odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski przybliża fascynujące początki królowania Maryi w naszej Ojczyźnie.

Więcej ...

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna

2024-05-03 13:28

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna mówił na Jasnej Górze abp Tadeusz Wojda. Przewodniczący Episkopatu Polski, który przewodniczył Sumie odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski apelował, by stawać w obronie „suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji”. Przypomniał, że „życie ludzkie ma niepowtarzalną wartość i że nikomu nie wolno go unicestwiać, nawet jeśli jest ono niedoskonałe”.

Więcej ...

Papież: bł. Rajmund Llull uczył, jak służyć Panu i być szczęśliwym

2024-05-03 16:49

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Również i ten, kto zostaje papieżem, musi nadal dążyć do spotkania z Panem, do pełnego oddania się służbie Bożej - przyznał Franciszek na audiencji dla członków Fundacji Blanquerna z Uniwersytetu Rajmunda Llulla. Papież odniósł do postaci patrona tego barcelońskiego uniwersytetu. Bł. Rajmund Llull żył na przełomie XIII i XIV w. Był katolickim filozofem, matematykiem i pisarzem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady