Reklama

Niedziela Podlaska

Podsumowano roczną działalność

Stanisława Maciak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

28 marca w Zespole Szkół w Sterdyni obradowało walne zebranie członków Sterdyńskiego Towarzystwa Wspierania Twórczości Lokalnej. Walne zebranie rozpatrzyło sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia za 2013 r. i przyjęło je. Na wniosek Komisji Rewizyjnej walne zebranie udzieliło Zarządowi absolutorium za 2013 r. W 2013 r. stowarzyszenie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Sterdyńskiej zorganizowało spotkania autorskie Danuty Kalinowskiej i Lucyny Maksimiak – podlaskich poetek. Ponadto Ewa Mitowska – twórczyni ludowa i jednocześnie członek stowarzyszenia STWTL przeprowadziła warsztaty z zakresu rękodzieła artystycznego dla dzieci oraz dorosłych.

Walne zebranie uchwaliło program działania stowarzyszenia na lata 2014-16. Obejmuje on zadania stowarzyszenia na rzecz rozwoju twórczości lokalnej oraz pielęgnowania tradycji i obyczajów podlaskiej wsi. Prowadzona będzie promocja twórców lokalnych i ich osiągnięć. W trakcie zebrania Anna Dyoniziak – prezes STWTL wręczyła podziękowania dwóm członkiniom stowarzyszenia – Stanisławie Maciak oraz Ewie Mitowskiej za ich aktywną działalność na rzecz stowarzyszenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

30 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni obradowało też walne zebranie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Sterdyńskiej. Walne zebranie rozpatrzyło sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia za 2013 r. i przyjęło je. Na wniosek Komisji Rewizyjnej udzieliło absolutorium Zarządowi TMZS za 2013 r.

W 2013 r. Zarząd TMZS, przy bardzo dużej pomocy pracowników Referatu Inwestycji Urzędu Gminy w Sterdyni, opracował i złożył wniosek o przyznanie pomocy na operację „Ocalmy od zapomnienia” z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-13. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej podpisało umowę z Samorządem Województwa Podlaskiego na realizację zadania. Przyznano pomoc w wysokości 1924,00 zł. Towarzystwo realizowało zadania statutowe dzięki bardzo dobrej współpracy z: Czesławem Marianem Zalewskim, wójtem gminy, Urzędem Gminy, Zespołem Szkół w Sterdyni, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką w Sterdyni, Parafią Rzymskokatolicką w Sterdyni, s. Eweliną ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej oraz ze Sterdyńskim Towarzystwem Wspierania Twórczości Lokalnej i Stowarzyszeniem „Lepsze Jutro Gminy Sterdyń”. Za pomoc i zrozumienie potrzeb TMZS Zarząd serdecznie dziękuje.

Podziel się:

Oceń:

2014-04-16 15:58

Wybrane dla Ciebie

Papież do premiera Izraela: najwyższą cenę płacą w tej wojnie dzieci, osoby starsze i chore

2025-07-18 15:04

Vatican Media

Benjamin Netanyahu zadzwonił dziś rano do Leona XIV, dzień po izraelskim ataku na parafię Świętej Rodziny w Gazie. Papież ponownie wyraził swoją troskę w związku z „dramatyczną sytuacją humanitarną” w Strefie Gazy, a także podkreślił pilną potrzebę ochrony miejsc kultu oraz wszystkich mieszkańców Palestyny i Izraela.

Więcej ...

„Wpływ Maryi, Matki Kościoła, na powołania kościelne” – wyniki badań

2025-07-18 08:47

Karol Porwich/Niedziela

Odmawianie różańca to najczęściej praktykowane nabożeństwo maryjne wśród osób rozeznających swe powołanie zakonne lub kapłańskie. Jest to jeden z wniosków płynących z ogłoszonego w czerwcu 2025 przez Centrum Badań Stosowanych w Apostolstwie (CARA) Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie raportu pt. „Wpływ Maryi, Matki Kościoła, na powołania kościelne”. Raport ten omówiła 17 lipca katolicka agencja CNA. Badanie przeprowadzono we współpracy z diecezją Saginaw w stanie Michigan w okresie od marca do maja 2025 roku.

Więcej ...

W parafii w Kępnie niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz Szczygieł

2025-07-18 17:59

Parafia pw św Marcina w Kępnie

Z wielkim ubolewaniem przekazujemy, że dziś niespodziewanie zmarł ks. Grzegorz Szczygieł - nasz wikariusz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Łomża: Komunikat kurii w związku ze spotkaniem...

Kościół

Łomża: Komunikat kurii w związku ze spotkaniem...

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara prowadzi człowieka przez życie

Wiara

Wiara prowadzi człowieka przez życie

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Kościół

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat

Kościół

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat